۱۳۹۳ فروردین ۳۰, شنبه

بیانیه ۳۰ زندانی سیاسی در محکومیت حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


بیانیه ٣٠ تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج و مرکزی تبریز در محکومیت یورش وحشیانه به بند ۳۵۰ زندان اوین

بیست و هشتم فروردین‌ماه بیش از یکصد تن از ماموران سرکوبگر حکومت به بند سیاسی ۳۵۰ زندان اوین یورش برده و با وحشیانه‌ترین شکل ممکن که طی دو دهه گذشته سابقه نداشته است زندانیان مظلوم و بی‌دفاع را به خاک و خون کشیدند.

در این یورش وحشیانه که چندین تن به دلیل جراحات وارده راهی بیمارستان شدند و ٣٢ تن دیگر که اغلب آنها زخمی شده بودند به سلول‌های انفرادی انتقال یافتند.

رییس کل سازمان زندان‌ها به رسم همیشگی و با وقاحت تمام اعلام کرد بین زندانبانان با زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ هیچ زد و خوردی صورت نگرفته است!؟

چنین حمله وحشیانه‌ای نشانگر آن است که حکومت انتقام فشارهای صورت گرفته از سوی جامعه مدنی و نهادهای بین‌المللی حقوق‌بشری به دلیل نقض سیستماتیک حقوق‌بشر و ناتوانی در حل بحران‌های گوناگون در کشور و به ویژه مشکلات اقتصادی و تشدید جنگ قدرت و اختلافات درونی‌اش را از زندانیان بی‌دفاع و خانواده‌های ستمدیده آنها می‌کشد.

این حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ زندان اوین در حالی صورت گرفت که مدتهاست فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ١٢ زندان رجایی شهر و زندانیان سیاسی تبریز افزایش یافته به همین دلیل ٤٠ روز است که شاهرخ زمانی در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

انتظار از حکومت و دستگاه‌های عریض و طویل آن برای برخورد با آمران و عاملان حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ انتظار واهی است، اما ما امضاکنندگان زیر با محکوم کردن این حمله وحشیانه از همه شخصیت‌ها، نهادهای بین‌المللی و مدافع حقوق‌بشر، سازمان‌ها، احزاب، سندیکا و جنبش‌های اجتماعی و آحاد ملت بزرگ ایران می‌خواهیم زندانیان سیاسی و عقیدتی و خانواده‌های آنها را در برابر فشارها و ستم‌ها و حملات وحشیانه حکومت تنها نگذارند.

جا دارد اعتراضات مدنی همه جانبه خواهان آزادی کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی شده و صدای اعتراض خود علیه ستم، خشونت و حق‌کشی‌های موجود را بلندتر نماییم.

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

٢٩ فروردین ١٣٩٣ خورشیدی

اسامی امضاکنندگان این بیانیه:
فرید آزموده، حسن آشتیانی، محمدبنازداه امیرخیزی، رضا انتصاری، داوود ویسی، رسول بداقی، حمیدرضا برهانی، بهزاد ترحمی، محمد جراحی، شهرام چینیان، ایرج حاتمی، حجت حاتمی، ماشاءالله حائری، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، محمد سیف زاده، حشمت الله طبرزدی، اسماعیل فتاح، علیرضا فراهانی، مهدی عبیات، صالح کهندل، سعید ماسوری، آرش محمدی، کریم معروف عزیز، محمدعلی منصوری، فرشید یداللهی، میثاق یزدان نژاد، ناصح یوسفی، محمد اکرمی‌پور

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر