۱۳۹۳ اردیبهشت ۲, سه‌شنبه

آخرین اخبار از وضعیت شاهرخ زمانی
شاهرخ زمانی فعال سندیکایی که روز ۲۵ فروردین پس از ۳۸ روز اعتصاب غذا و در پی اعتراضات جهانی از زندان قزلحصار به زندان رجایی‌شهر برگردانده شده بود، در آن‌جا نیز به جای بند سیاسی به سالن ۸ اندرزگاه ۳ که مخصوص زندانیان محکوم به اعدام بوده و وضعیتی بسا اسفناک‌تر از زندان قزلحصار دارد منتقل شده است.
وی که امروز ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ در روز چهل و هفتم اعتصاب غذای خود قرار دارد از تاری دید، کاهش بش از ۲۳ کیلو از وزن، سرگیجه و درد عضلانی رنج می‌برد.
در حالی که مسولان بهداری تاکید کرده‌اند که وی هر روز بایستی تحت معاینه قرار گیرد، مسولان زندان از انتقال وی به بهداری خودداری کرده و تنها در صورتی که وضعیت وی بسیار وخیم شود او را به بهداری منتقل می‌کنند.
در حالی که مردانی، رییس زندان، در پی تذکرات زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج با بیان این نکته که شاهرخ زمانی را به بند سیاسی برخواهد گرداند اما پیش از آن تا هر زمان که بخواهد او را در بند خطرناک نگه می‌دارد تا همگان بدانند که نظام شکست‌ناپذیر است! مسولان اندرزگاه ۳ نیز هر روز وی را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل می‌کنند و آزار و اذیت وی هم‌چنان ادامه دارد.
شایان ذکر است، زندانیان اندرزگاه ۳ همگی محکوم به قصاص بوده و تنها  در روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۵ تن از آنان به دار آویخته شدند. طبق گزارش‌های واصله، اعدام‌ها در این اندرزگاه هر سه‌شنبه جریان دارد و علاوه بر جنایتی که در حق خود زندانیان اعدامی است باعث شکنجه‌ی طاقت‌فرسای روحی دیگر زندانیان نیز می‌باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر