۱۳۹۳ اردیبهشت ۳, چهارشنبه

گفت‌و‌گوی رادیو زمانه با محمد اشرفی و نیما پوریعقوب در خصوص وضعیت شاهرخ زمانی

شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی که در پی از سر گرفتن اعتصاب غذای خود و وخامت وضعیت جسمی، طی روزهای شنبه و یکشنبه، ۳۰ و ۳۱ فروردین‌، به بهداری زندان رجایی‌شهرکرج منتقل شد هنوز در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.
این زندانی سیاسی، که به شدت وزن کم کرده و علاوه بر تاری دید، دچار افت شدید فشار خون هم هست، اجازه تزریق سرم را به پزشکان بهداری نداده و به بند خود بازگشته است.

این فعال کارگری که روز هفدهم اسفند ۹۲ در همبستگی با دراویش گنابادی و اعتراض به انتقال آنها به زندان رجایی شهرسه روز دست به اعتصاب غذا زده بود، در روز ۲۰ اسفند توسط مسئولان زندان رجایی‌شهر به بهانه انتقال به دادگاه به واحد سه قزلحصار تبعید شد.

وی از همان روز تبعید به زندان قزل‌حصار کرج اعتصاب غذای خود را با درخواست بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج به‌شکل نامحدود ادامه داد و تا روز ۲۵ فروردین که به زندان رجایی‌شهر بازگشت به مدت ۳۹ روز در اعتصاب غذا به‌سر برد.

وی روز ۲۶ فروردین‌ماه پس از سپری کردن ۲۴ ساعت در قرنطینه زندان رجایی‌شهر با تهدید ماه‌محمد مردانی رئیس زندان گوهردشت، به سالن ۸ بند سه زندان رجایی شهر منتقل شد.

زندانیان رجایی‌شهر به این سالن، بند خطرناک می‌گویند. در پی انتقال به سالن  ۸ بند سه  شاهرخ زمانی دوباره اعلام کرد به اعتصاب خود تا برگراندن وی به سالن ۱۲ ادامه خواهد داد.

این فعال حقوق کارگران سال ۹۲ دستگیر و به اتهام اقدام علیه امینت ملی به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

معمولاً زندانیان سیاسی  معترض را به عنوان تنبیه از زندان اوین به سالن ۱۲ زندان گوهردشت منتقل می‌کنند. حدود هشت ماه پیش دراین بند زندانیان مجمع عمومی تشکیل داده بودند و سه نفر را به نمایندگی از خود برای پی‌گیری خواسته هایشان انتخاب کردند. یکی از آنها شاهرخ زمانی و دیگری سیمکو خلقتی است. سیمکو خلقتی دو ماه پیش به اوین منتقل شد و در جریان ضرب وشتم بند ۳۵۰ اوین، یکی از افرادی بود که به شدت کتک خورد.

زمانه با محمد اشرفی سخنگوی  کمیته حمایت از شاهرخ زمانی و نیما پوریعقوب فعال حقوق بشر به گفت‌وگو نشسته است.

برای شنیدن این گفت‌و‌گو روی کلیک زیر کلیک کنید.

گفت‌وگوی رادیو زمانه با محمد اشرفی و نیما پوریعقوب

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر