۱۳۹۳ فروردین ۲۶, سه‌شنبه

حمایت کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری سوئد از شاهرخ زمانی - متن فارسیاعتصاب غذا ممکن است بر[وضعیت] سندیکا در ایران تاثیر گذارد


بخش بین الملل: فعال کارگری نقاش، شاهرخ زمانی، عضو هیئت مدیره سندیکای نقاشان تهران و کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری در ایران، از 8 مارس دست به اعتصاب غذا زده است.

وضعیت وخیم تر سلامت

در نتیجه اقدام به اعتصاب غذا، شاهرخ زمانی از زندان گوهردشت به زندان جهنّمی تر قزل حصار در کرج منتقل گردید؛ جایی که وی هشت روز را در سلول انفرادی سپری نمود. شاهرخ زمانی تاکنون 17 کیلو وزن کم کرده و در وضعیت وخیمی به سر می برد.

تقاضا برای پایان دادن به اعتصاب غذا

این فعال کارگری در ژوئن سال 2011 در نتیجه تلاش اش برای سازماندهی کارگران دستگیر شد. وی به جرمی که اقدام علیه امنیت ملّی نامیده می شود، به 11 سال حبس محکوم شده است.     
‏لِیف ایزاکسون، نماینده بخش بین الملل در اِل.او می گوید: سازمان مرکزی اتحادیه‌‌های کارگری‏ (ال.او) و اتحادیه نقاشان دریافته اند که وضعیت و شرایط ناامیدکننده و دهشتناک درون زندان اندک امکانی برای اعتراض مگر اقدام به اعتصاب غذا باقی نگذاشته است. اما ما می خواهیم از شاهرخ زمانی تقاضا کنیم که به این عمل خود پایان دهد.
اهمیت شاهرخ زمانی برای آینده جنبش کارگری در ایران بسیار زیاد است، و در آینده به حضور او بسیار نیازخواهد بود. این مایه تأسف است اگر سلامتی او به هر نحوی در خطر قرار گیرد.

ایران حقوق بشر را نقض می کند

 سازمان مرکزی اتحادیه‌‌های کارگری‏ (ال.او) و اتحادیه نقاشان، عملکرد ضدّبشری رژیم ایران را با انسان ها محکوم می کنند. تشکّل های کارگری حسن روحانی را به ادای احترام به حقوق انسان ها از طریق آزادی فوری و بی قید وشرط فعالین کارگری دربند فراخوانده اند.
همچنین از روحانی خواسته اند که به هرگونه اقدام به تهدید، آزار و اذیت و تعقیب فعالین کارگری و سندیکایی در ایران خاتمه داده  و اطمینان دهد که کنوانسیون های مصوّب آی.اِل.او مورد احترام ایشان است.

اعتراض کنید!

لطفاً نامه اعتراضی خود را به آدرس های زیر ارسال کنید:
Twitter: @khamenei_ir ; @HassanRouhani

 رونوشت به:   info@workers-iran.org


15 آپریل 2014

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر