۱۳۹۳ فروردین ۲۹, جمعه

رادیو زمانه: شاهرخ زمانی اعتصاب غذای خود را از سر گرفت

شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی که پس از انتقال به زندان رجایی‌شهر اعتصاب غذای ۳۹ روزه خود را شکسته بود به دلیل انتقالش به بند زندانیان خطرناک بار دیگر دست به اعتصاب غذا زد.

به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان از روز ۱۷ اسفندماه در همبستگی با دراویش زندانی دست به اعتصاب غذای سه روزه زد و پس از تبعید به زندان قزل‌حصار کرج از روز ۲۰ اسفندماه اعتصاب غذای خود را با خواست بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج به‌شکل نامحدود ادامه داد. وی سرانجام روز ۲۵ فروردین‌ماه به زندان رجایی‌شهرکرج بازگشت و به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بنا به این گزارش، این فعال کارگری روز ۲۶ فروردین‌ماه پس از سپری کردن ۲۴ ساعت در قرنطینه زندان رجایی‌شهر به سالن ۱۲ این زندان وارد شد اما پس از چند ساعت مسئولان زندان وی را به بند سه سالن هشت که به زندانیان عادی و خطرناک اختصاص دارد منتقل کردند.

یک منبع آگاه که نام وی منتشر نشده نیز گفته است شاهرخ زمانی در هنگام انتقال از زندان قزل‌حصار به زندان رجایی‌شهر توسط چند تن از مأموران مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دچار خونریزی گوش شد و عینکش شکست.

شاهرخ زمانی پس از بازداشت در تبریز در ۱۸ خردادماه ۱۳۹۰ به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر