۱۳۹۳ فروردین ۲۸, پنجشنبه

خبر فوری:‌اعتصاب غذای شاهرخ زمانی ادامه دارد
شاهرخ زمانی، کارگر زندانی پس از انتقال غیرقانونی به سالن ۸ بند ۳ زندانیان عادی اعتصاب غذای خود را از سر گرفت.
وی که از روز ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ در همبستگی با دراویش زندانی در اعتصاب غذا بود، پس از انتقال به زندان قزلحصار کرج در روز ۲۰ اسفند ماه در اعتراض به این تبعید غیرقانونی و با مطالبه‌ی بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج اعتصاب غذای خود را به مدت ۳۸ روز تا ۲۵ فروردین ماه ادامه داد.
در روز ۲۵ فروردین ماه مسولان زندان در یک عقب‌نشینی وی را به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل کردند اما پس از نیم ساعت مردانی، رییس زندان با حضور در سالن ۱۲  و تهدید شاهرخ زمانی وی را به سالن ۸ بند ۳ منتقل کرد.
شاهرخ زمانی از روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین ماه در اعتراض به این عمل غیرقانونی اعتصاب غذای خود را از سرگرفته و خواهان بازگشت به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی است.
گفتنی است ۳ تن از ماموران زندان قزلحصار وی را هنگام انتقال به زندان رجایی‌شهر به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند که منجر به خونریزی گوش وی و شکستن عینک‌اش شده است. یکی از این ماموران که شاهرخ زمانی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده شاهین حسینی نام دارد.
هم‌چنین صبح دیروز وی به یک دادگاه در کرج منتقل شده و به اتهام «اخلال در نظم زندان» مورد بازجویی قرار گرفته است.
شاهرخ زمانی در دادگاه اعلام کرده است که پس از رسیدگی به مطالبه‌ی قانونی خود و تنها در حضور وکیل مدافع‌اش به سوالات پاسخ خواهد داد.
شایان ذکر است وی تاکنون بیش از ۲۲ کیلوگرم وزن کم کرده و به دلیل ضرب و شتم در هنگام انتقال نیز در وضعیت جسمی وخیمی به سر می‌برد.
عفو بین‌الملل دیروز در یک بیانیه‌ی اقدام فوری خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط شاهرخ زمانی شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر