۱۳۹۳ فروردین ۲۶, سه‌شنبه

رادیو زمانه: پایان موفقیت‌آمیز اعتصاب غذای شاهرخ زمانی در زندان


شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی که  در اعتراض به انتقالش به زندان قزل‌حصار دست به اعتصاب غذا زده بود، روز دوشنبه ۲۵ فروردین‌ماه پس از بازگشت به زندان رجایی‌شهر کرج به اعتصاب خود پایان داد.
به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شاهرخ زمانی پس از انتقال به شعبه هفت بازپرسی کرج  مورد بازجویی قرار گرفت و از آن‌جا به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.

شاهرخ زمانی در همبستگی با دراویش زندانی دست به اعتصاب غذای سه روزه زده بود، اما پس از تبعید به زندان قزل‌حصار کرج از روز ۲۰ اسفندماه اعتصاب غذای خود را با خواست بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج به‌شکل نامحدود ادامه داد.

این فعال کارگری در شعبه هفت بازپرسی کرج در رابطه با نامه منتشرشده در مورد اعدام‌های جمعی در زندان رجایی‌شهر مورد بازجویی قرار گرفت.

به‌گفته نقی محمودی، وکیل شاهرخ زمانی، این فعال کارگری اتهامات علیه خود را رد کرده و گفته است هرگاه به خواسته‌اش مبنی بر انتقال به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج رسیدگی شود، تنها در مقابل وکیل مدافع خود حاضر به پاسخگویی به سئوالات خواهد بود.

شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان پس از بازداشت در تبریز در ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۰ به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر