۱۳۹۳ اردیبهشت ۱, دوشنبه

رادیو زمانه: شاهرخ زمانی به بهداری زندان منتقل شد


شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی، در پی از سر گرفتن اعتصاب غذای خود و وخامت وضعیت جسمی، طی روزهای شنبه و یکشنبه، ۳۰ و ۳۱ فروردین‌، به بهداری زندان رجایی‌شهرکرج منتقل شده است.

به‌گزارش هرانا، تارنمای «مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران»، شاهرخ زمانی روزهای شنبه و یکشنبه، بر اثر افت شدید فشار خون به بهداری زندان رجایی‌شهرکرج منتقل شد ولی اجازه تزریق سرم را به پزشکان بهداری نداد و به بند خود بازگشت.

این فعال کارگری از روز ۱۷ اسفندماه در همبستگی با دراویش زندانی دست به اعتصاب غذای سه روزه زد، اما پس از تبعید به زندان قزل‌حصار کرج از روز ۲۰ اسفندماه اعتصاب غذای خود را با درخواست بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج به‌شکل نامحدود ادامه داد و تا روز ۲۵ فروردین که به زندان رجایی‌شهر بازگشت به مدت ۳۹ روز در اعتصاب غذا به‌سر برد.

وی روز ۲۶ فروردین‌ماه پس از سپری کردن ۲۴ ساعت در قرنطینه زندان رجایی‌شهر به سالن ۱۲ این زندان وارد شد اما پس از چند ساعت مسئولان زندان وی را به بند زندانیان عادی و خطرناک منتقل کردند.

وی که پس از ۳۹ روز اعتصاب غذا تنها ۲۴ ساعت بود که اعتصاب غذای خود را شکسته بشدت وزن کم کرده و با تاری دید و افت فشار خون مواجه شده است.

شاهرخ زمانی عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان است و پس از آن‌که در ۱۸ خردادماه ۱۳۹۰ در تبریز بازداشت شد به ۱۱ سال زندان محکوم گردید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر