۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۰, چهارشنبه

اطلاعیه شماره ١٧٤: در آستانه اول مه جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو تن از رهبران کارگری دستگیر شدند

30-kargar-s aac4a

طبق خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران، ساعت ١ نیمه شب گذشته جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو نفر از رهبران کارگری و اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و از هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار امضا بر سر خواست افزایش دستمزدها با یورش سرکوبگران رژیم به منزلشان، دستگیر شدند. همزمان ماموران امنیتی رژیم به منزل پروین محمدی یورش برده و با شکستن درب وارد خانه شدند که بدلیل عدم حضور وی موفق به بازداشت او نشدند.
جمهوری اسلامی در هراس از روز جهانی کارگر و حضور گسترده کارگران معترض و مردم در این روز دست به یورش زده است. در همین راستا صبح روز ٩ اردیبهشت نیز ۵ نفر از فعالین کارگری در سنندج و از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران خلیل کریمی، شیث امانی، شریف ساعد پناه، مظفر صالح نیا و صدیق کریمی به اداره اطلاعات سنندج احضار و مورد بازجوئی قرار گرفتند و از آنها خواسته شد که تعهد بدهند در تجمعات اول مه شرکت نخواهند کرد. اما کارگران حاضر به دادن تعهد نشدند و پس از بازجویی آزاد شدند. قبل از آن نیز ۷ نفر از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری٬ وفا قادری، فردین میرکی، یدالله صمدی، آرام زندی، فواد زندی، شورش کریمی و جلیل محمدی با احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج، مورد اذیت و آزار بازجویان اطلاعات قرار گرفته اند.
برگزاری روز جهانی کارگر، حق پایه ای کارگران است. ما از همه سازمانهای کارگری و انساندوست در سراسر جهان انتظار داریم که اعتراض خود را به این دستگیری ها و تهدید رهبران کارگری بخاطر برگزاری روز جهانی کارگر اعلام کنند و خواستار آزادی فوری جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی شوند.
ما از همه کارگران و مردم ایران و خصوصا ٤٠ هزار کارگری که امضا کنندگان طومار بر سر خواست افزایش دستمزدها هستند میخواهیم که در تجمعات فردا روز جهانی کارگر وسیعا شرکت کنند و با شعار کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد خواستار آزادی این کارگران و همه زندانیان سیاسی شوند.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ٬ ۳۰ آوریل ۲۰۱۴
Shahla_daneshfar@yahoo.com
Bahram.Soroush@gmail.com
http://free-them-now.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر