۱۳۹۴ مهر ۱۴, سه‌شنبه

حمایت از اعتراض شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور

        
 زنگ مدارس در اول مهر ماه در سراسر ایران به صدا در می آید. اصولا" این روز باید برای میلیونها نوآموز و دانش آموز روز شادی و آغاز دوستی ها باشد.در نظام جمهوری اسلامی جهل وسرمایه حاکم در ایران وضع آموزش و پرورش در طی 37 سال همواره نابه سامان بوده و هر روز  برمشکلات متعدد آن افزوده می شود. حل مشکلات آموزش و پرورش و بطور کلی معضل فرهنگی در جامعه هم چون سایر مشکلات تنها با سرنگونی رژیم کنونی و استقرار نظام عادلانه مبنی برحکومت مردم بر مردم تحقق پذیر است.
در زمانی که آموزش رایگان و رفاه معلمان لازمه پیشرفت علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه می باشد . هزاران کودک درسراسر کشور  به خاطر بیکاری والدین و فقر  از رفتن به دبستان و سواد آموزی محروم هستند. درشرایطی که اعتراضات مسالمت آمیز و مطالبات به حق معلمین با سرکوب و دستگیری فعالین و وعده های توخالی  جواب داده می شود. در شرایطی که هدف از آموزش در  مراکز آموزشی  رواج دادن خرافات مذهبی و تحریف تاریخ مبارزاتی مردم می باشد، درشرایطی که بسیاری از مدارس به سطح کلنگی شدن رسیده اند و به طرز بارزی خطرناک هستند،و کودکان در چنین مدارسی باید حضوریابند، دراین مدارس امکانات رفاهی به خصوص گرمایشی وجود ندارد، یا بسیار بد و خطرناک است و هرسال تعدادی قربانی از بین محصلان و معلمان میگیرد،درشرایطی که به خاطر گرانی مخارج تحصیلی و نیاز خانواده ها بیش از 3 میلیون دانش آموز محروم از رفتن به مدرسه هستند، این کودکان مجبور به کاردرخیابانها شده و از تحصیل محروم شده اند.
در زمانی که آموزگاران واساتید برای تامین مایحتاج زندگی مجبور به انتخاب شغل دوم می شوند ودر شرایط نامناسب روانی و جسمی قرار دارند صحبت از آموزش درست واصولی در این میان نمی تواند جائی داشته باشد. همچنین  با توجه به شرایط کنونی ایران و شراکت جمهوری اسلامی با سرمایه جهانی در غارت ایران، تاریخ یک بار دیگر نشان داد که طبقه سرمایه داری ایران چه به شکل حاکمیت سلطنتی وچه به شکل جمهوری اسلامی کاملا" گندیده و دستش توی دست سرمایه جهانی و امپریالیست ها بوده و ضد مردمی است. ما کمونیست ها اعتقاد داریم جمهوری اسلامی حکومت طبقه سرمایه داری و اصلاح ناپذیر است. سخن ما رو به کارگران ،  معلمان و همه ی زحمتکشان است،راه نجات ما، همان راهی است  که شاهرخ زمانی همراه دیگر همبندانش نشان داد و فریاد زذ "چاره ما زحمتکشان وحدت و تشکیلات است" و جانش را بی دریغ  در این راه فدا کرد، ما از فعالین و تشکل های کارگری و دیگر زحمتکشان می خواهیم، ضمن مبارزه برای کسب مطالبات روزمره خود، برای رسیدن به همبستگی طبقاتی اقدام به ایجاد تشکل های صنفی و فدراسیون سراسری و حزب انقلابی طبقه کارگر کنند.
در شرایطی که نظام جهل وسرمایه با به قهقرا کشیدن برنامه ی آموزشی کشور در صدد تباهی نسل حاضر و آینده هست . «شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور» با احساس مسئولیت در برابر جامعه ، از معلمان سراسر کشور درخواست کرده است روز پنج شنبه شانزدهم مهر ماه ۱۳۹۴ در برگزاری تجمع اعتراضی برای کسب مطالبات  ذیل شرکت کنند.
. به فراموشی سپردن بازنشستگان آموزش و پرورش و بی توجهی محض به این قشر رنج کشیده ، به گونه ای که نازل بودن حقوق آنها و اختلاف فاحش آن حتی نسبت به همکاران شاغلشان در آ.پ سبب شده است در سخت ترین شرایط معیشتی ممکن به سر ببرند.
۲. ناکارآمدی آموزش و پرورش در انجام رسالت آموزشی و تربیتی خود به دلیل نگرش ناصحیح تصمیم سازان کلان کشور نسبت به این نهاد بنیادین ، به گونه ای که فرآیند تعلیم و تربیت در نازل ترین سطح ممکن قرارگرفته است.
۳. ادامه ی روند تبعیض آمیز گذشته در تعیین و تأمین حقوق و مزایای معلمان و سایر کارکنان آموزش و پرورش نسبت به سایر حقوق بگیران دولت به نحوی که سبب ایجاد فاصله ی طبقاتی کاملا ملموس در میان کارکنان دولت شده است و این امر سبب گردیده تا این قشر عظیم عموماً زیر خط فقر قرار گیرند.
۴. اقدام فراقانونی وزارت آموزش و پرورش در جهت خصوصی کردن تعلیم و تربیت برخلاف اصل سی ام قانون اساسی.
۵. ادامه و تشدید روند احضار ، تهدید ، بازداشت و زندانی نمودن معلمان شریف و متعهدی که دلسوزانه در جهت رشد و تعالی همه جانبه ی کشورشان ، از سر صدق و اخلاص و تعهد قدم بر داشته اند."( مطالبات قید شده در فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور).
ما در جمع قدم اول و کمیته حمایت از شاهرخ زمانی ضمن پشتیبانی از اهداف و مطالبات «شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور» از تشکلهای کارگری و عموم مردم آزاده  دعوت می کنیم، متحدانه در روز پنج شنبه با شرکت فعالانه در تجمع اعتراضی معلمان شرکت کرده و از اعتراضات واهداف  آنان دفاع کنیم .
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
جمع قدم اول

13/7/1394

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر