۱۳۹۴ مهر ۱۰, جمعه

با گذشت 15 روز از بازداشت علی نجاتی،

 وی همچنان از دیدار خانواده خود محروم است

پس از گذشت 15 روز از بازداشت علی نجاتی، کارگر بازنشسته و عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، وی همچنان از ملاقات با خانواده خود محروم است و پیگیری دیروز همسرش برای دادن داروهای مورد نیاز علی به نتیجه ای نرسیده است.
علی نجاتی دچار بیماری قلبی است و از روز 26 شهریور ماه تحت بازداشت اداره اطلاعات اهواز قرار دارد. پیگیریهای خانواده علی نجاتی برای اطلاع از دلایل بازداشت وی  تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است. علی در طول مدت بازداشت اش فقط سه بار تماس تلفنی کوتاه با خانواده اش داشته است.
علی نجاتی در دوران اشتغال خود در کارخانه نیشکر هفت تپه با آرا کارگران این شرکت به عنوان عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه انتخاب شد و در ادامه مبارزات کارگران این کارخانه برای دست یابی به مطالبات شان بارها بازداشت، از کار خود اخراج و نهایتا بازنشسته شد. وی علیرغم بازنشستگی از آنجا که به حقوق قانونی خود دست نیافت شکایتی را در اداره کار شهرستان شوش و سپس دیوان عدالت مطرح کرد که تاکنون نه تنها به نتیجه ای منجر نشده است بلکه علیرغم بیماری قلبی در  روز 26 شهریور ماه بازداشت و به اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.
علی نماینده شایسته و سازش ناپذیر کارگران نیشکر هفت تپه و از فعالین خوشنام جنبش کارگری ایران است که هیچ جرمی جز دفاع از حقوق صنفی خود و همکارانش مرتکب نشده است. علی نجاتی باید فورا وبی هیچ قید و شرطی آزاد گردد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 9 مهر ماه 1394

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر