۱۳۹۴ مهر ۱۴, سه‌شنبه

محکومیت سعید شیرزاد به پنج سال حبس تعزیری

 سعید شیرزاد، فعال مدنی بازداشتی در زندان رجائی شهر در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید شیرزاد، فعال مدنی که بیست و یکم شهریور ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، در دادگاه بدوی به ۵ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع در گفتگو با خبرنگار هرانا گفت که این فعال حقوق کودک از اتهام اخلال در نظم تبرئه شده اما برای اتهام دیگر خود یعنی اجتماع و تبانی به ۵ سال زندان محکوم شده است.

پیشتر نیز اعلام شده بود که صبح روز دادگاه این فعال مدنی و حقوق کودک، سعید شیرزاد بدون اعلام قبلی و آمادگی برای شرکت در دادگاه از زندان رجائی شهر فراخوانده شده است.

این فعال مدنی که در پانزدهمین ماه بازداشت خود به سر می برد، پیشتر و در اردیبهشت ماه سال جاری، در آخرین احضار به دادگاه به دلیل عدم ابلاغ قبلی و عدم حضور وکیل و اینکه وکیل وی با وجود درخواست هاى مکرر امکان ورود و مطالعه پرونده را پیدا نکرده بود، جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

آقای شیرزاد در اعتراض به این مسئله و همچنین اجبار به دستبند و پابند هنگام اعزام، پیشتر نیز دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده بود.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی کودکان زندانیان سیاسی است، نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدگان آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

در روزهای اخیر دهها کنشگر سیاسی و مدنی ایرانی با انتشار بیانیه نسبت به وضعیت آقای شیرزاد واکنش نشان داده و خواستار آزادی وی شده بودند...دادگاه امروز سعید شیرزاد یاد آور دادگاه گلسرخی است!!!


امروز شنبه 21/6/1394  دادگاه سعید شیرزاد این فرزند دلاور کارگر  پس از یک سال و نیم بلاتکلیفی توسط شعبه 15 دادگاه "انقلاب" به ریاست صلواتی جلاد بر گزار شد ، این دادگاه نمایشی غیر مستقل ، بدون حضور هییت منصفه ، مجری خیمه شب بازی مافیای طبقه سرمایه داری اسلامی از طریق سفارشات شکنجه گران سپاه و اطلاعات بوده و هست ، اتهامات واهی قرائت شده در دادگاه علیه سعید در جهت  چسباندن سعید به یک سازمان مذهبی بود، در مقابل قرائت اتهامات فوق وکیل سعید( آقای داودی) به صلوات تذکر داد:
که موکل من در صفحه 83 دفاعیات خود علنا"و واضح گفته است که وی یک مارکسیست - لنینیست است بنا براین این اتهامات کذب بوده و  به وی نمی چسبد.
در ادامه سوالات نماینده دادستان پرسید :
علت و انگیزه شما از انتخاب مرام کمونیستی چیست؟
سعید جواب داد :
من خود در خانواده کارگری و در محیط رنج و تلاش زاده شدم و به چشم خود تبعیض ، نابرابری و تضاد طبقاتی را دیده و با پوست ، گوشت و استخوان خود لمس کردم ، و برای خلاص شدن از این وضعیت فلاکت بار پس از مطالعه و تحقیقات فراوان در اندیشه ها و افکار گوناگون به این نتیجه رسیده ام که مارکسیسم تنها راه نجات بشریت ستم دیده از چنگال ستم طبقاتی وتنهخا راه نجات از سلطه جامعه سرمایه داری می باشد.
 با این گفته انکار ناپذیر سعید فشار خون صلواتی بالا رفته دچار عصبانیت شد صلواتی  مزدور و نوکر حلقه بگوش و حافظ سرمایه داری و ادامه بهره کشی و حراست کننده از دزدی هزاران میلیاردی ولایت مطلقه اختلاس گران و  میلیادر ها با عصبانیت گفت :
اینجا محل بحث و مجادله نیست ، تمام کنید آقا ، تمام کنید .
سعید با قاطعیت تمام جواب داد :

نماینده دادستان سوال کردند و من هم جواب دادم ، اینجا چگونه دادگاهی است ؟ شما مرا به خاطر اندیشه و افکارم محاکمه می کنید و به من حق دفاع از افکارم را نمی دهید؟ 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر