۱۳۹۳ خرداد ۱۳, سه‌شنبه

گزارشی از زندان گوهر دشت

گزارشی از زندان  گوهر دشت

مردم آزادیخواه ، انسانهای شریف!!!


شما از سران جمهوری اسلامی و از قوه قضایی بپرسید از جان این پیر مرد 85 ساله که دچار بیماری  سرطان خون و آرتروز گردن  نیز هست چه می خواهید ؟

حسن طفاح پیر مرد 85 ساله هم چنان در زندان گوهر دشت سالن 12 به عنوان زندانی امنیتی ( شما بخوانید زندانی سیاسی ) با بیماری دست و پنچه نرم می کند و جمهوری اسلامی نیز با حرکت های ضد انسانی و غیر قانونی او را هر روز آزار می دهد و برخی از ماموران تحت دستورات رئیس زندان مردانی او را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و همچنین از مداوای او به عناوین و بهانه های مختلف جلو گیری می کنند از جمله :
 به دستور شخص مردانی رئیس زندان وی را که بدون عصا قادر به حرکت نمی باشد در تاریخ 25 اردیبهشت با پا بند و دست بند به بیمارستان بردند و به دلیل مخالفت او با قانون شکنی ماموران و رئیس زندان، باز به دستور رئیس زندان ماموران وی(حسن طفاح پیر مرد 85 ساله) را در مسیر زندان – بیمارستان مورد ضرب و شتم قرار دادند و او پس از بازگشت به زندان از ماموران شکایت کرد و با وجود مشخص بودن محل ضربات در بدن پیر مرد مسئولین توجه ی به شکایت او نکردند و همچنین از هر سه یا چهار بار نوبت بیمارستان او، فقط یکی را عملی کرده و او را به بیمارستان یا بهداری منتقل کرده و بیشتر مواقع مداوا تمام نشده بر می گردانند

خبرگزاری هرانا – حسن طفاح از اعضای یکی از احزاب کمونیستی عراق صبح امروز به بند۳ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.( او( حسن طفاح) در سال ۸۷ به دلیل اینکه با وزارت اطلاعات همکاری نکرده بود دستگیر شد. او دفتر وکالتی در دبی داشت و یکی از وکلای معروف عراقی بود. وزارت اطلاعات چندین بار به او پیشنهاد داده بود که به دلیل روابطش و دفتری که در دبی داشت از راه غیر قانونی و خارج از تحریم اسلحه و لوازم دیگر برای آنها تهیه کند که او نیز همکاری نکرده بود و به همین دلیل دستگیرش کردند.او حتی یکی از اتهاماتش را قبول نکرد و حتی یک برگه بازجویی را پر نکرد. بازجویانش و قاضی صلواتی بدلیل اینکه او وکیل سخنوری و قانون دانی است و نتوانستند او را مجبور به قبول اتهامات دروغین کنند لج کردند و به او در این سن بالا ۱۵ سال حبس دادند)
بنا به اطلاع گزاشگران هرانا، حسن طفاح در پی اقدام برای مذاکره با مقامات امنیتی ایران برای تاسیس پایگاهی در مرز ایران و عراق بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی به اتهام جاسوسی و تبلیغ علیه نظام به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.
نامبرده ۸۲ سال سن دارد و به دلیل کهولت سن قادر به تحمل حبس نیست.
20/10/1389

خبرگزاری هرانا – زانیار مرادی و حسن طفاح که بدون هماهنگی به بیمارستان اعزام شده بودند بدلیل عدم هماهنگی قبلی بدون معاینه و مداوا به بند خود بازگشتند. 30/2/1393. 

خبرگزاری هرانا – حسن طفاح زندانی ۸۵ ساله زندان رجایی شهر که حاضر نبود بصورت دست‌بند و پابند به تخت بیمارستان بسته شود به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.  25 2/1393.
خبرگزاری هرانا – حسن طفاح زندانی سیاسی ۸۶ ساله که به سرطان خون مبتلا شده، در پی عدم تمدید مرخصی درمانی به زندان رجایی شهر بازگشت. 20 /11/1392

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن طفاح زندانی امنیتی ۸۵ ساله سالن ۱۲ زندان رجایی شهرکرج که به سرطان خون و همچنین آرتروز گردن مبتلاست شب گذشته چهارشنبه ۲۴ آذر ماه پس از ماه‌ها پیگیری به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شد.نگهبانان اعزام این زندانی کهنسال را از شب گذشته به تخت بیمارستان دست‌بند و پابند کردند و همین موضع باعث اعتراض این زندانی امنیتی شد.
بنا به اطلاع «نفس در قفس»، این زندانی سیاسی سال‌خورده که بر اثر وخامت حالش روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه به بهداری زندان منتقل شده بود، علی‌رغم تاکید پزشک بهداری برای اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان با ممانعت مسولان مواجه شد.این در حالی است که این زندانی سیاسی به سرطان خون مبتلا بوده و تاریخ مصرف داروهایش نیز در حال سپری شدن است.


فریده جعفری

13/3/1393

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر