۱۳۹۳ خرداد ۱۴, چهارشنبه

تبعید ناگهانی رضا شهابی!

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

با خبر شدیم که در روز 11 خرداد، نیروهای امنیتی و انتظامی، در اقدامی ناگهانی و البته ایذایی، رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحدرا، به زندان رجایی شهر کرج منتقل و در واقع تبعید کرده اند. مدتی پیش از آن نیز ما شاهد تبعید شاهرخ زمانی، دیگر کارگر دربند از همین زندان، به بند عمومی زندان قزل حصار بوده ایم که البته منجر به اعتصاب غذای 47 روزه وی در آن زندان شده بود. خبر دریافتی از همین زندان همچنین حکایت از آن دارد که آقای شهابی در اعتراض به این اقدام غیر قانونی اعلام اعتصاب غذا نموده است که با توجه به  اوضاع بد جسمانی و بیماری هایی که نامبرده با آن ها دست به گریبان است، جان این کارگر شریف و مبارز به طور جدی درمعرض خطر قرار گرفته است. رضا شهابی که بعد از گذراندن 4 سال از عمر خود در پشت میله های زندان ،وارد پنجمین سال اسارت خود شده است ، به شدت از دیسک گردن وکمر رنج می برد و یکبار هم در دوران زندان تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

اقدام اخیرعوامل سرمایه در تبعید رضا شهابی به زندان رجائی شهر کرج و اقدامات سرکوبگرایانه ای از قبیل حمله به بند 350 زندان اوین که در راستای فشار به زندانیان سیاسی و عقیدتی و همین طور کارگران و فعالان کارگری در بند، صورت می گیرد و همچنین بازداشت و زندانی کردن تعدادی از فعالان کارگری از قبیل جعفر عظیم زاده، در اول ماه مه امسال، به نوبه  خود حکایت از آن دارند که سرمایه و عوامل آن ظاهراً قصد ندارند دست از این گونه اقدامات ضد کارگری برداشته و از شدت و حدت آن ها بکاهند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری ضمن تقبیح این گونه اقدامات ضد کارگری، که بدون تردید در راستای دفاع از منافع صاحبان سرمایه و بازداشتن و کارگران از پیگیری خواست ها و مطالبات آنان صورت می گیرند، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط این عزیزان و همه کارگران وفعالین کارگری در بند می باشد. این "کمیته" همچنین به نوبه خود از همه کارگران، تشکل ها و فعالان کارگری و تمامی انسان های آزادیخواه و عدالت جامعه می خواهد که بهر شکل که صلاح می دانند از این کارگران و خانواده های آنان حمایت نموده و صدای اعتراض خود را نسبت به این قبیل اقدامات سرکوب گرانه و ایذایی بلند کرده به گوش همه مردم کارگر در همه جای دنیا برسانند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
13  / 3 / 93

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر