۱۳۹۳ خرداد ۱۱, یکشنبه

پیام کانون مدافعان حقوق کارگر به یک صد سومين اجلاس سازمان جهاني كار

با تشکر از دعوت ای تی یو سی برای شرکت نمایندگان کانون مدافعان حقوق کارگر در اجلاس سالانه سازمان جهانی کار لازم است که به اطلاع برسانیم به دلیل شرایط خاص موجود در کشور ،ما برای چندمین سال متوالی نتوانستیم نمایندگان خود را به آن اجلاس بفرستیم.

آقایان محمدجراحی و شاهرخ زمانی هر دو در زندان هستند و نمی‌توانند به عنوان نمایندگان این نهاد در آن اجلاس شرکت کنند . آنها به دلیل فعالیت های کارگری به زندان های طویل‌المدت محکوم شده اند. همزمان یاران دیگر کانون مدافعان حقوق کارگر آقایان رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده و هم چنین فعالان کارگری دیگر درشهرهای مختلف درزندان به سر می برند. آقای ابراهیم زاده پس از ماجرای بند 350 وهجوم و سرکوب زندانیان سیاسی در اوین، هنوز ممنوع الملاقات بوده و خانواده‌ی ایشان هیچ خبری از وی ندارند. تنها به آنان گفته شده که وی تجدید محاکمه شده است.

محدودیت فعالیت های کارگری در سال گذشته همانند سال های قبلی برقرار بوده است و هیچ تغییری در این زمینه صورت نگرفته است .حداقل حقوق تعیین شده معادل حدود دویست دلار در ماه است که کفاف زندگی کارگران را نمی دهد و به اعتراف مقامات مسوول یک سوم خط فقر است. اعترضات واعتصابات کارگری هم چنان ممنوع بوده وبا برخورد نیروهای امنیتی مواجه می شود. جو ارعاب و وحشت بر فعالان کارگری حاکم بوده و هم چنان از فعالیت جهت احقاق حقوق کارگران جلوگیری می شود.

در مراسم روز کارگر سال جاری تعداد زیادی از فعالان کارگری به قصد برگزاری مراسم یا شرکت در این مراسم دستگیر شدند. تعداد 23 نفر ا ز اعضای سندیکای شرکت واحد در این روز بازداتش شدند هر چند که آنان پس از چند ساعت آزاد شدند اما این دستگیر و دستگیری های دیگر مانع از برگزاری مراسم دراین روز شد. آقای جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از دستگیر شدگان این مراسم هستند و هنوز آقای عظیم زاده در زندان به سر می برد.

اختلاس بزرگ در تامین اجتماعی که متعلق به کارگران است در سال گذشته رخ داد که متاسفانه به دلیل نبودن آزادی های احماعی اعتراض کارگران ونمایندگان واقعی آنان به جایی نرسید.تشکل های دست ساز دولتی همانند خانه ی کارگر وشوراهای اسلامی کار ومجمع نمایندگان کارگری نیز در این اختلاس سهمی داشته اند که در نتیجه اعتراضی به اختلاس نداشته اند و متاسفانه نمایندگان این تشکل های دست ساز هر ساله آزادانه به آن اجلاس دعوت می شوند.

ما از آن سازمان انتظار داریم که در اجلاس امسال این مسایل را مورد بحث قرار داده و نمایندگان ایران رادر این زمینه ها مورد سوال قرار دهند.

درلیست ضمیمه تعدادی از اعتراضات و اعتصابات کارگری را که درارتباط با اخراج دسته جمعی و حقوق معوقه و سایر زمینه هاست ارسال می کنیم.

کانون مدافعان حقوق کارگر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر