۱۳۹۳ خرداد ۱۷, شنبه

بیانیه 105

شیرزاد کارگر پالایشگاه تبریز دستگیر شد !!!

... شیرزاد از کارگران پالایشکاه تبریز در روز4 شنبه 14/3/1393 توسط ماموران دستگیر شد . هنوز اتها مات وارده و محلی که او را انتقال دادند مشخص نیست .
با توجه به رشد روز افزون شکاف طبقاتی و افزایش بیشتر نرخ  رشد استثمار سرمایه در ایران و سر شکن شدن فشار های سرمایه جهانی بر سرمایه داری جمهوری اسلامی بر سر طبقه کارگر و همچنان بالا تر و بالاتر رفتن سود سرمایه از طریق افزایش استثمار بیشتر کارگران و با توجه به وضعیت نا به سامان اقتصادی که هر روز بیشتر می شود، که این یکی از عوامل رشد اعتراضات کارگری است،  اعتصاب کارگران صنایع معادن از جمله در معدن سنگ بافق و مناطق دیگرو هفت تپه و لاستیک البرز و ... اثبات کننده وضعیت فوق و رو به افزایش بودن اعتراضات در اینده نزدیم است  و کارگران بیشتری به اعتراضات  می پیوندند و دقیقا" با توجه به وضعیت بحرانی در صنایع نفت و گاز اینکه هر لحظه احتمال دست زدن به اعتصاب و اعتراض در صنایع گاز و نفت بخصوص در پالایشگاه تبریز که بسیار محرز است ماموران  با دستگیر کردن کارگرانی از جمله (شیر زاد) که  در میان همکارانشان و مردم محبوبیت دارند  اقدامات پیش گیرانه ای را شروع کردند.

ما ضمن محکوم کردن دستگیری کارگران با هر بهانه و اتهامی خواهان آزادی بی قید و شرط ... شیرزاد کارگر پالایشاه نفت تبریز و همچنین جعفر عظیم زاده و بقیه کارگران و زندانیان سیاسی هستیم . همچنین از تمامی کارگران ، تشکل های کارگری و فعالین راه آزادی و تشکل ها و سازمانها و نهاد ها  می خواهیم دست به اعتراضات گسترده بزنند و از کارگران و انقلابیون جهان خواهان حمایت های بیشتری در جهت آزادی کارگران ایران باشند.

 پیش بسوی اتحاد بیشتر برای فشار بیشتر
پیش بسوی اعتراضات گسترده تر با شعار
کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
17/3/1393
www.chzamani.blogspot.com
freeshahrookh@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر