۱۳۹۳ مرداد ۱۷, جمعه

چند خبر از قتلگاه رجایی شهر (زندان گوهردشت)


 1. زندان رجایی شهر، کشتارگاه جمهوری اسلامی، با اسم رمز قانون فوق ارتجاعی قصاص، دارای 5500 تا 6000 زندانی می باشد که 2300 تا 2500 نفر از آنها اعدامیان قصاص در حال انتظار اجرای حکم می باشند.
  سالن 12 و 10 اندرزگاه 4 و بند 8 متعلق به سپاه و اطلاعات است. این بند دارای حدود 250 زندانی عقیدتی سیاسی است که 40 نفر از آنها، از جمله زانیار و لقمان مرادی، هوشنگ برهانی، شهرام احمدی در انتظار اعدام به سر می برند. همچنین، 20 نفر با حکم حبس ابد در این اندرزگاه ها هستند. برخی از ایشان سال هاست که در این بندها زندانی هستند. محمد نظری با 21 سال، حاجی کریم با 18 سال و خالد حردانی با 15 سال از این جمله اند. و دیگران با حبس های سنگین بین 5 تا 35 سال در این بندها محبوس اند. عموم این محبوسین «تبعیدی» بشمار آمده که از اقصاء نقاط ایران، بخصوص از کردستان، آذربایجان، اهواز و بلوچستان به این زندان تبعید شده اند.
  همچنین، در ادامه تشدید سرکوب در دولت حسن روحانی (بقول زندانیان «حسن کلید») و نابودی بندهای سیاسی و پراکندن زندانیان این بندها در میان اندرزگاه های زندانیان خطرناک مبتلا به بیماری های ایدز و هپاتیت و جانیان خطرناک، شهرام ضیایی، و مهدی شاندیز از فعالان کارگری و 12 الی 16 نفر متهم به توهین به مقدسات در چنین مکان هایی قرار داده شده اند.
  لازم به یادآوری است که کلیه زندانیان سیاسی عقیدتی در این زندان، با دخالت «سربازان گمنام»، از کلیه امکانات قانونی و مرسوم محرومند. از جمله امکانات ورزشی و تفریحی و آموزشی، هواخوری روزانه، اسکان در سلول های حداکثر 2 تا 3 نفره، تماس تلفنی، ملاقات حضوری و خصوصی، و منع کامل آزادی مشروط و عفو های گوناگون (که اینک فقط به زندانیان اصلاح طلب  حکومتی تعلق می گیرد) ، ممانعت از مرخصی استعلاجی (حدود 25 زندانی که حتی خودشان هزینه های پزشکی را متقبل شده اند)، ممانعت از آزادی بیماران خطرناک و لاعلاج که بیماریشان مورد تأیید بهداری زندان و پزشک قانونی نیز قرار گرفته است، مانند حسن تفاح و جواد مقدم ، ممانعت از عفو وآزادی محکومین به حبس ابد که مقامات زندان به آزادی ایشان نظر مساعد داده اند، مانند محمد نظری با 21 سال، حاجی کریم معروف به «عزیز» 18سال، خالد حردانی 15 سال و ...
  خلاصه کلام اینکه با هدایت «سربازان گمنام» و کلام جلاد بالفطره جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، زندانیان رجایی شهر باید مانند ساران، دکمه چی، کرمی خیرآبادی و افشین اسانلو زجر کش شده و ذره ذره جان دهند تا غارتگران ثروت های ملی با مزدوری و نوکری آنها با خیال راحت به چپاول خود ادامه دهند. اما، غافل از آنند که هرچه بیشتر فنر تنفر، تبعیض و نابرابری را  فشرده تر کنند، قدرت جهش آن را بیشتر کرده اند و عاقبت ستمگران را به زباله دان تاریخ پرتاب خواهند کرد.
 2. مهدی شاندیز، زندانی سیاسی و فعال کارگری عضو کمیته پیگیری، که از زندان اوین به رجایی شهر تبعید شده است، پس از اسکان در بند یک، به زور ضرب و شتم به بند دارالقران (که زندانیان آن را «دارالشیطان» لقب داده اند) تبعید گشته تا کاملاً زیر نظر جاسوسان و خبر چینان قرار گیرد.
 3. در روز دوشنبه 13 تیر، حفاظت زندان  تمامی وسایل دست ساز ورزشی زندانیان، از قبیل وزنه و هالتر، بصورت غیرقانونی و خودسرانه، را دزدیده و مصادره کرده اند. لازم به ذکر است که زندانیان سیاسی عقیدتی از حق استفاده از وسایل ورزشی زندان محرومند.
 4. حسن تفاح، وکیل 85 ساله عرب، که عضو سندیکای وکلای کشورهای عربی و عضو ناظر دادگاه بین المللی لاهه می باشد، علیرغم تایید پزشک قانونی و بهداری زندان مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس بعلت سرطان پیشرفته خون، بعلت ممانعت «سربازان گمنام امام» از آزادی محروم گشته و در خطر مرگ قرار دارد. لازم به ذکر است که ایشان تبعه عراق بوده و تمام عمر خود را در مبارزه با صدام گذرانده و به همین علت بیش از نیمی از عمر خود را در زندان های عراق بسر برده است.
  همچنین، تمامی زندانیان با بیماری خطرناک که با هزینه خود در بیمارستان های خارج از زندان در حال مداوا بودند، درمان نشده به زندان برگردانده شده اند و در معرض خطر مرگ می باشند. از جمله این زندانیان دکتر مقدم، برادران نعیمی، ماشالله حائری، و حسن قطان می باشند.
 5. علیرغم وعده های صد باره مسئولین قضایی و زندان، بعلت ممانعت «سربازان گمنام»، محمد نظری، پس از گذراندن 21 سال حبس، همچنان در زندان بسر می برد.  دیگر زندانیانی که در همین وضع قرار دارند عبارتند از: عمر پور قبه، خالد فریدونی، افشین بایمانی، فرهنگ و شهرام پور منصور، خالد حردانی، سعید ماسوری، سیف الله سرگانی، حاجی کریم معروف به عزیز، با گذراندن 15 تا 18 سال هنوز در زندان اند.
 6. هموطن جوان نظامی، فرید آزموده، به رغم اعتراض خانواده و دادسرای نظامی، از دو هفته مرخصی قانونی محکومان دادسرای نظامی، بعلت لجاجت و عقده مسئولین، محروم مانده است. خانواده او بسیار نگران وضعیت او بوده و پسر خردسالش در حسرت دیدار پدر مانده است.
 7. مسئول اعزام زندانیان، اصغر سمعی پور، که هنگام انتقال زندانیان، آنها را در برابر دوربین ها وادار به لخت شدن می کند و مکررا به ایشان توهین روا می دارد، در حال مبادله ی 400 گرم مواد مخدر بازداشت شده است.

قتلگاه رجایی شهر (زندان گوهردشت)

17 مرداد 1393

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر