۱۳۹۳ شهریور ۱, شنبه

فعالیت عملی در حمایت از بهنام ابراهیم‌زاده در تهران

تهران: فعالیت تبلیغی در حمایت از فراخوان انجمن «ما می خواهیم زنده بمانیم» و همبستگی با بهنام ابراهیم زاده
به دنبال فراخوان انجمن «ما می خواهیم زنده بمانیم» به تجمع در مقابل وزارت بهداشت در روز یکم شهریورماه و به نشانۀ اعتراض به آلودگی های کشنده و عدم پاسخگویی این نهاد، رفقای احیای مارکسیستی با همکاری شبکۀ همبستگی کارگری اقدام به توزیع پوستر در نقاطی از شهر کردند؛ همچنین این رفقا در دفاع از بهنام ابراهیم زاده، تراکت هایی را با توضیح «بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری زندانی، در اعتصاب است» و شعارهای «زندانی سیاسی آزاد باید گردد؛ کارگران ایران تنها نیستند!» در نقاط مختلف و به خصوص در اتوبوس های خط جنوب شهر، توزیع و نصب کردند.
بدیهی است که توان محدود رفقا تنها می تواند بخش محدودی را پوشش دهد، اما این عمل به عنوان سمبلی از سری اقداماتی که هم می توان و هم باید انجام داد، می باشد.
این اقدام در هر سطحی با تشکیل تیم های دو نفره می تواند دائماً تکرار شود. کافی است که هسته های دو نفرۀ تبلیغات، توزیع پوستر و شعار نویسی بین دو رفیقی که به یک دیگر کاملاً نزدیک بوده و اعتماد کافی دارند، تشکیل شود، و خود با سلیقه و ابتکار عمل خود، متن یا عکسی را در مورد کارگر زندانی و موضوعات مهمی که باید به حول آن تبلیغات صورت گیرد-مانند خبر اعتصابات مهم و تلاش برای اطلاع رسانی در این خصوص به سایر حوزه های کارگری جهت جلب حمایت کارگری- تهیه و تبلیغ کنند.
این اقدام انقلابی علاوه بر تأمین نیازهای ضروری جنبشی که به آن متعلق هستیم، سطحی از اعتماد به نفس و احساس مفید و مؤثر بودن به خودِ فعالین این هسته ها انتقال می دهد که به این ترتیب اولاً رابطۀ منطقی حمایت های معنوی و نظری از جنبش انقلابی با عمل انقلابی برقرار خواهد گشت و ثانیاً چنین فعالیت های عملی کمک مؤثری برای دوری از انفعال و پرهیز از شکل گیری تمایلات روشنفکری بی ربط به جنبش انقلابی خواهد بود.
این آغاز کار رفقای فعال احیای مارکسیستی و شبکۀ همبستگی کارگری در این زمینه نبوده و یقیناً پایان آن نیز نخواهد بود، اما چنین فعالیت هایی تنها زمانی بُرد و انعکاس و تأثیر لازم را بر جای خواهد گذاشت که توسط سایر فعالین انقلابی، در هر سطحی، اعم از دانشجویی و زنان و کارگری و ... به فعالیت روزمرۀ آن ها تبدیل شود.
با آرزوی آزادی کارگران زندانی و به امید گسترش هسته های مخفی تبلیغات کارگری سوسیالیستی.
1 شهریور 1393


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر