۱۳۹۳ مرداد ۲۳, پنجشنبه

باز هم خبرهایی از قتلگاه رجایی شهر (زندان گوهر دشت)

در حالیکه قاتل ستار بهشتی، کارگر خیاط و وبلاگنویس، فقط به 3 سال زندان محکوم شده است، قتلگاه رجایی شهر محل حبس 250 نفر زندانی سیاسی عقیدتی است که مرتکب به هیچ اقدام غیرقانونی نشده اند و با اتهامات دروغین و واهی به دستور "سربازان گمنام"، پس از تحمل شکنجه های وحشیانه، به حبس های طولانی و اعدام محکوم گشته اند. با این حال ماشین سرکوب و کشتار حکومت مطلقه در زندان نیز دست از سر ایشان بر نداشته و با شیوه های گوناگون به آزار و اذیت ایشان ادامه می دهند. از جمله این شیوه های دد منشانه ساختن پرونده های جعلی برای هر چه طولانی تر کردن حبس ایشان می باشد.

1-      در 23 مرداد، آقایان مهدی ابیات و ماشاالله حائری را برای تفهیم اتهامات تازه ای مبنی بر توهین به ماموران زندان به مقابل بازپرس سالاری که به زندان آورده بودنش، بردند. در صورتیکه مهدی ابیات بعلت آسیب از ضرب و شتم ماموران زندان، یکروز تمام در درمانگاه بستری بود و خود شاکی پرونده به حساب میآید. در بیدادگاه های حکومت مطلقه شاکی را به جای متهم تفهیم اتهام می کنند. همچنین، ماشاالله حائری نیز که بعلت عصبانیت از اعمال غیرقانونی مسئولان زندان از دو گوشش دچار خونریزی شده بود، در عوض انتقال به بیمارستان، برای تفهیم اتهامات جدید به بیدادگاه رژیم بردند.
2-      امان الله مستقیمی، دکتر فواد مقدم، ماشاالله حائری، و 25 بیمار اورژانسی دیگر که چند نفر از ایشان رو به مرگ و در حالت اغماء و بیهوشی بسر می بردند و با تایید پزشکی قانونی و درمانگاه زندان به بیمارستان های خارج از زندان منتقل و بستری شده بودند بدستور جلاد خدابخشی با زور به زندان بازگردانده شده اند.
3-      عارف پیشه ورز که بعلت عارضه شدید قلبی تا به حال 6 بار بیهوش و به بهداری زندان منتقل شده است، علیرغم تاکید بهداری به لزوم بستری شدن و تحت درمان قرار گرفتن وی در بیمارستان خارج از زندان، با سماجت مسئولان زندان هنوز منتقل نگشته و هر لحظه در خطر مرگ قرار دارد.
4-      همچنان شدت وارد آوردن فشار بر زندانیان سیاسی عقیدتی رو به افزایش است: خدابخشی، معاون دادستانی که مامور رسیدگی به درخواست های قانونی زندانیان می باشد، از پذیرش درخواست های قانونی زندانیان سیاسی عقیدتی، از جمله حق استفاده از مرخصی و یا حق داشتن ملاقات های حضوری با خانواده هایشان سر باز زده و پاسخ منفی می دهد. بطور مثال، درخواست هموطن بهایی، پیام مرکزی برای دیدار مادرش که در بستر بیماری و مرگ قرار دارد از طرف این جلاد رد شده است.  پیام مرکزی در درخواست خود نوشته بود که: "هنگامیکه از شما برای شرکت در عروسی دخترم تقاضای مرخصی کردم نپذیرفتید، حداقل اجازه دهید بر بستر مرگ مادرم حضور یابم."
5-      محمد نظری با گذراندن 21 سال حبس و با اینکه رئیس زندان بارها درخواست آزادی وی را کرده است، خدابخشی جلاد بدستور وزارت اطلاعات از آزادی وی خودداری می کند. خدابخشی در پاسخ به  تهدید به اعتصاب غذا ی او گفته است: "برو زندانت را بکش و این کارها را نکن"!
6-      ناگفته نماند که به رغم دریافت ماهیانه نقدی از زندانیان، با 50 درصد اضافه بها، بیش از یکهفته است که مسئولین زندان روزنامه های بند زندانیان سیاسی عقیدتی را تحویل نداده اند. ایشان حتی از آگاهی یافتن زندانیان این بند از خبرهایی که در نسخه های روزنامه های مخصوص زندان های سیاسی امنیتی منتشر می شوند نیز در هراس اند.

 انتشار از کمیته حمایت شاهرخ زمانی
بیست و سوم مرداد 1393 

۱ نظر: