۱۳۹۰ تیر ۲۳, پنجشنبه

گزارش اولین اکسیون خیابانی


گزارش اولین اکسیون خیابانی

 کانون همبستگی با کارگران در ایران – ایالت نورد راین وستفالن



یک ماه پس ازتظاهرات بزرگ 9 ژوئن در برابر سازمان جهانی کار در ژنو و شرکت فعال کانون ما، اولین اکسیون خیابانی روزهای شنبه، توسط این کانون در روز شنبه 9 ژوئیه، در یکی از مراکز پرتجمع شهر کلن برگزار شد.

از آنجا که به علت ویژگی پراکنده بودن اعضای ما در چند شهر، تا کنون موفق به انجام چنین برنامه­هایی نبودیم، از این نقطه نظر بسیار موفقیت آمیز بود و به ما کمک کرد که بتوانیم اکسیون های بعدی را با موفقیت های بیشتری برگزار کنیم.

اکسیون به صورت برگزاری تظاهرات ایستاده و میز اطلاعاتی صورت گرفت که در آن تعدادی از اعضاء، دوستان و ایرانیان مترقی فعالانه حضور داشته و با سر دادن شعارها، پخش اعلامیه و جمع آوری امضاهای حمایتی و کمک مالی ادامه داشت و رفقا به پرسش­ها و نظرات مراجعه کنندگان پاسخ داده و به آنها اطلاعات لازم را داده و درخواست حمایت می­کردند،این اکسیون مورد استقبال و پشتیبانی نسبی عابرین و مراجعه کنندگان قرار گرفت.

در میز اطلاعاتی، علاوه بر اطلاعیه نهادها به فارسی و آلمانی، بولتن خبری شماره 24 و بولتن ویژه 9 ژوئن، ونشریه "ایران – آربیتر ِبوِگونگ" نشریه آلمانی زبان کانون همبستگی با کارگران ایران درهانوفر، همچنین نشریه "آربیتر نیوز" که توسط فعالین کارگری در هامبورگ منتشر می شود به اضافه لیستی برای امضاهای حمایتی گذاشته شده بود.

این اکسیون از ساعت 12 تا 14 روز شنبه 9 ژوئیه برگزار شد و در سه نوبت دیگر در روزهای شنبه و همین ساعات و در همین محل ادامه خواهد داشت.

علاوه براین نمایندگان کانون ما در روز گذشته برای جلب پشتیبانی دو اتحادیه بزرگ آلمان د.گ.ب و وِردی (اتحادیه سراسری کارگران آلمان و اتحادیه رشته­های خدماتی کارگران آلمان) به آنها مراجعه کردند، ولی به علت نبودن مسئولین مربوطه ترتیب ملاقاتی برای روز دوشنبه داده شد، که امیدواریم بتوانیم ضمن جلب حمایت ایشان، زمینه ارتباطات و همکاری های بیشتر را با آنها فراهم کنیم.

عکس هایی از اکسیون فوق به ضمیمه ارسال می­شود.

کانون همبستگی با کارگران در ایران - ایالت نورد راین وستفالن

10/7/2011

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر