۱۳۹۴ شهریور ۲۶, پنجشنبه

فدراسیون بین المللی کارگران ساختمان و چوب


ایران: یکی از شناخته شده ترین و مورد احترام ترین فعالان کارگری زندانی
شاهرخ زمانی در زندان درگذشت

۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵

فدراسیون بین المللی کارگران ساختمان و چوب با شنیدن اینکه شاهرخ زمانی، یکی از شناخته شده ترین و مورد احترام ترین فعالان کارگری ایران، در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۵ در زندان گوهردشت (رجایی شهر) در شهر کرج در گذشته است، شوکه شده است. امبت یوسون (دبیر کل فدراسیون) می گوید، "فدراسیون بین المللی کارگران ساختمان و چوب خواهان بسیج قوی تری علیه اذیت و آزار فعالین کارگری در ایران است و به طور کامل از فراخوان برای تحقیقات مستقل بین المللی در مورد این مرگ و شرایط دیگر فعالان کارگری زندانی و زندانیان سیاسی در ایران حمایت می کند."

باور در حال رشد این است که شاهرخ در زندان به قتل رسیده است و در نتیجه بسیاری دولت ایران را برای مرگ او پاسخگو می دانند. در این زندان، بسیاری زندانیان متحمل شکنجه های شدید، غفلت و بدرفتاری کامل توسط نیروهای امنیتی و مقامات زندان می شوند.

شاهرخ را در حالت بیهوشی پیدا کردند. او را به مرکز پزشکی زندان بردند و در آنجا پزشکان اعلام کردند که او مرده است.  مقامات ادعا کرده اند که سکته مغزی علت مرگ او بوده ست اما گزارش های تایید شده وجود دارد که کبودیهای قابل مشاهده بر روی بدن او وجود داشته است.

شاهرخ زمانی ابتدا در ماه ژوئن 2011 دستگیر شد و به 11 سال زندان به اتهام "اقدام علیه امنیت امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروههای مخالف نظام" و "تبلیغ علیه نظام" محکوم گردید.

شاهرخ عضو عضو هیئت بازگشایی سندیکای کارگران نقاش تهران و کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری بود.

ترجمه و بازتکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
info@workers-iran.org;  www.workers-iran.org; twitter.com/IASWIinfo;  facebook.com/IASWI

Link to the English version:  http://goo.gl/3VLryg

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر