۱۳۹۴ شهریور ۲۵, چهارشنبه

اطلاعیه شماره 58 کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

یوسف آبخرابات پس از گذراندن 22 ماه حبس، ساعت یازده ظهر روز دوشنبه مورخ 23 شهرویور ماه 94 در میان استقبال گرم جمعی از دوستان و خانواده خود، از زندان مرکزی شهرستان مهاباد آزاد شد. یوسف آبخرابات که از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری می باشد در دی ماه سال 1391 همراه با واحد سیده و محمد مولانایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن 51 روز حبس در بازداشتگاه اداره اطلاعات، مورخ 92/6/18 از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد به اتهام عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری و برگزاری مراسم های اول ماه مه (روز جهانی کارگر) و 8 مارس (روز جهانی زن) در شهر مهاباد به دو سال حبس تعزیری محکوم و روانه زندان شده بود.
گفتنی است که دیگر عضو کمیته هماهنگی، واحد سیده که وی نیز همراه با یوسف آبخرابات به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود کماکان در زندان بسر می برد.
ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن تبریک آزادی یوسف آبخرابات به خانواده، دوستان و طبقه کارگر ایران، اعلام می داریم که تشکیل و عضویت در تشکلهای مستقل کارگری حق بی چون و چرای طبقه کارگر ایران می باشد و تحت هیچ شرایطی نمی توان کسی را به این دلیل مورد اتهام و محاکمه قرار داد. به همین خاطر ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد آزادی هر چه سریع تر واحد سیده و دیگر فعالین کارگری دربند در زندانهای ایران، بدون هیچ قید و بندی را خواستاریم.
کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، عثمان اسماعیلی
09182842451
komitedefaa@gmail.com
komitedefaa.blogspot.com
شهریور ماه 1394

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر