۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۹, سه‌شنبه

کارگران کارخانه نورد لوله صفا با حضور در محل کارخانه و برگزاری مجمع عمومی دست به راهپیمائی و سر دادن شعار زدند

علیرغم اعلام تعطیلی کارخانه نورد لوله صفا، صبح امروز کارگران با حضور در محل کارخانه و برگزاری مجمع عمومی دست به راهپیمائی و سر دادن شعار زدند
اتحادیه  آزاد کارگران ایران: علیرم اعلام تعطیلی کارخانه نورد لوله صفا صبح امروز کارگران این کارخانه در مقابل درب ورودی اقدم به برگزاری یک مجمع عمومی و تصویب نامه ای خطاب به کارفرما کردند. در این نامه که رونوشت آن به اداره کار ساوه، فرمانداری ساوه، وزارت کار، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری زده شده است کارگران نورد لوله صفا ضمن توضیح شرایط سخت و مشقت بارشان خواهان پرداخت مطالبات خود از سوی کارفرما شده اند. در این نامه که بصورت طومار به امضای کارگران شرکت کننده در مجمع عمومی رسیده است آنان شاپور احسانی راد را مشاور خود در امور کارگری و مورد تائید و حمایت مجمع عمومی کارگران نورد لوله صفا اعلام کرده اند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران نورد لوله صفا پس از پایان این مجمع به طرف ساختمان اداری کارخانه دست به راهپیمائی زده و با سر دادن شعارهایی خواهان تحقق خواستهای خود شدند.
بنا بر این گزارش همزمان با مجمع عمومی کارگران نورد لوله صفا، مامورین امنیتی در محل ساختمان اداری، با ظهوری مدیر کارخانه جلسه داشتند و کارگران به محض رسیدن به محل ساختمان وارد آن شدند و بر علیه ظهوری اقدام به سر دادن شعار کردند. بدنبال این وضعیت مامورین امنیتی با حضور در میان کارگران اقدام به صحبت بر علیه شاپور احسانی راد و تلاش برای ایجاد رعب در میان آنان کردند که با عکس العمل قاطعانه کارگران مواجه شدند. یکی از کارگران به نمایندگی از سوی همکارانش با ارائه مصوبه مجمع عمومی به مامورین امنیتی اعلام کرد: ما شاپور را سالهاست می شناسیم ، او مورد تائید و حمایت مجمع عمومی ماست  و هیچ برچسبی به وی نمی چسبد.
در ادامه این کشمکش ظهوری نیز که در حلقه مامورین امنیتی بود، زبان گشود و در ادامه مقرر گردید فردا صبح با حضور نماینده دادستانی ساوه، مامورین امنیتی، مسئولین کارخانه و نماینده های کارگران، مجمع عمومی کارگران برگزار و طی آن راهکارهای مناسب برای رسیدن به توافقی جامع و اجرائی، بررسی و مورد تصویب قرار گیرد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران -  27 اردیبهشت ماه 1394


تصویر نامه مصوب امروز مجمع عمومی کارگران لوله و نورد صفا(این تصویر بدلیل عدم امکانات فنی از ابتدای صفحه این طومار تهیه شده است)هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر