۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۶, سه‌شنبه

ممانعت مسولان از تحویل لباس به زندانیان بند ۳ زندان رجایی‌شهر کرج


همان‌طور که پیش‌تر نیز اطلاع‌رسانی شده بود، زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج پس از اطلاع از وضعیت اسفبار البسه‌ی زندانیان محبوس در سالن ۸ بند ۳ در اقدامی نوع‌دوستانه از لباس‌های خود مقداری را جمع‌آوری و آماده کردند تا به این زندانیان اهدا کنند. اما باز هم مسولان زندان از این اقدام جلوگیری کرده و عنوان کرده‌اند که «شما با این کار می‌خواهید این‌ها را علیه جمهوری اسلامی برگردانید.»
در ادامه‌ی همین روند شاهرخ زمانی، طی نامه‌ای بار دیگر خواستار رفع ممانعت از ارسال لباس‌های جمع‌آوری شده به زندانیان بند ۳ شد که مسولان در نهایت روز یک‌شنبه ۱۴ اردیبهشت آب پاکی را بر دستان زندانیان سیاسی ریخته و اعلام کردند که این کار ممکن نیست و اگر اندرزگاه صلاح بداند خودش به این زندانیان لباس خواهد داد.
شایان ذکر است که طبق مشاهدات موثق در بند ۳، زندانیان این بند به دلیل این‌که سالیان متمادی است در زندان هستند و با خانواده‌های خود نیز ملاقاتی ندارند در وضعیت اسفباری به سر می‌برند و بسیاری از آن‌ها لباس‌های پاره‌ی باقی‌مانده از سالیان دور را بر تن می‌کنند.
در ادامه و جهت اطلاع افکار عمومی متن آخرین نامه‌ی شاهرخ زمانی به مسول اندرزگاه زندان رجایی‌شهر کرج عینا می‌آید:تاریخ: ۹۳/۲/۱۲
موضوع درخواست: رفع ممانعت از کار انسان‌دوستانه
از: شاهرخ زمانی
به ریاست اندرزگاه، رضا طریقی
این دومین نامه برای تحویل لباس به پیرمردهای سالن ۸ اندرزگاه ۳ است که از ۱۰ روز پیش با مخالفت شما در دست ما مانده است. شما برخلاف ماده‌ی ۳ آیین‌نامه‌ی خداخلی زندان‌ها که آن‌ها را محل بازپروری، بازسازگاری و تربیت از طریق آموزش، ورزش، ارتباطات عاطفی مانند کار در بیرون و داخل زندان، مرخصی، ملاقات حضوری و تغذیه‌ی خوب و ماده‌ی ۹۳ شامل امکانات بهداشتی و درمانی رایگان مصوب سال ۱۳۶۱ هیات دولت عمل کرده و به وقل خودتان غیر از چک و لگد، سلول انفرادی، ضرب و شتم، توهین و تحقیر مانند لخت مادرزاد کردن زندانی در مقابل چند دوربین و کشتار با متادون که همه برخلاف قانون اساسی و جزایی و حتی آیین‌نامه‌ی داخلی می‌باشد درک دیگری از قوانین ندارید. عداوت و دشمنی هیستریک و نژادپرستانه‌ی شما با زندانیان به حدی است که حتی از دادن لباس‌های دست دوم به زندانیان بیچاره‌ای که سال‌هاست با خانواده‌های خود ملاقات ندارند ممانعت و خودداری می‌کنید. در حالی که این رسم نوع‌دوستانه در زندان‌ها مرسوم می‌باشد. اما در عین حاال تا بخواهید مواد مخدر در همه‌ی بندها عین نقل و نبات و با بی‌توجهی شما در دسترس همه می‌باشد. اگر این اقدام تا روز شنبه صورت نگیرد ما مجبور به اقدامات قانونی در شکایت به سازمان زندان‌ها، کمیسیون اصل نود مجلس، مجامع حقوق بشر اسلامی و حقوق شهروندی و مطبوعات و نهادهای قانونی عضو جمهوری اسلامی هستیم.
اگر نمی‌توانید [این کار را انجام دهید] ملاقات حضوری مرا با مسولین ترتیب دهید.

رونوشت به تمامی ارگان‌های قانونی، مطبوعات کشور، مجامع و نهادهای عضو جمهوری اسلامی

۱ نظر: