۱۳۹۳ خرداد ۱۰, شنبه

هشدار ۱۶ زندانی سیاسی در مورد خبر بهت‌انگیز احتمال اعدام غلامرضا خسروی


سایت نفس در قفس: ۱۶ زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج، طی بیانیه‌ای ضمن محکومیت احتمال اعدام غلامرضا خسروی سوادجانی با خانواده‌ی وی اعلام هم‌دردی کردند.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، این زندانیان سیاسی تاکید کرده‌اند که در صورت اجرای این حکم یک فرآیند ضدحقوق بشری در زندان‌های کشور آغاز خواهد شد.

متن کامل این نامه که برای انتشار در اختیار «نفس در قفس» گرفته است، عینا در پی می‌آید:

در نهایت ناباوری و شگفتی آگاه شدیم، زندانی سیاسی غلامرضا خسروی در سلول انفرادی در بند ۵ زندان رجایی‌شهر کرج برای اجرای حکم اعدام نگه‌داری می‌شود.

گویا اجرای حکم به خانواده‌ی این زندانی سیاسی ابلاغ گردیده است.

ما زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر، این اقدام قوه‌ی قضائیه را که به صراحت ناقض اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های الحاقی، متن قانون اساسی موجود و قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ است، محکوم می‌کنیم. شایان توجه است، ماده‌ی ۱۸۶ قانون مجازات اسلامی قدیم که هزاران قربانی گرفته است به لحاظ بدعت در قوانین شرع و فقه، با استناد به مواد ۱۰، ۹۹، ۱۲۰ و ۷۲۸ قانون مجازات اسلامی از اساس فسخ و منتفی گردیده و می‌بایست فورا ایشان و افراد مشابه آزاد می‌شدند. به همین دلیل این عمل خود جرمی نابخشودنی نیست. لذا ما زندانیان سیاسی و عقیدتی به حاکمان اعلام می‌داریم، چنین جنایتی امروز بیش از یک ماجراجویی آشکار به قصد فرافکنی بحران‌های سیاسی و اقتصادی داخلی و بین‌المللی که اینک در آن دست و پا می‌زند نیست.

حتم داریم هزینه‌ی آن برای دولت و حکومت بسیار سنگین بوده و ملت بزرگ ایران و همه‌ی سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری در برابر چنین اقدام هولناکی ساکت نخواهند نشست. حتم داریم حتی اگر ذره‌ای عقلانیت در بین مسولین مربوطه وجود داشته باشد، در چنین شرایطی دست به چنین اقدام غیرقانونی، غیرانسانی و ماجراجویانه‌ای نخواهند زد.

ضمن این‌که در صورت صحت، این خبر بهت‌انگیز فوق‌الذکر خبر از آغاز یک فرآیند وحشتناک ضدحقوق بشری می‌دهد که عمیقا همه‌ی ما را نگران می‌سازد. به همین دلیل از همه‌ی نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و مسول در برابر جان، امنیت و حقوق اساسی ملت‌ها می‌خواهیم در برابر مسولیت‌های خود متعهد بوده و از طریق سازکارهای حقوقی و سیاسی حکومت ایران را زیر فشار قرار داده و وادار به تمکین در برابر حقوق شهروندان بی‌پناه ایرانی نمایند.

ما امضاکنندگان متن فوق از همین امشب با شنیدن خبر بهت‌انگیز احتمال اعدام غلامرضا خسروی به سوگ می‌نشینیم تا در چنین لحظات سنگینی که حتم داریم برای خانواده‌ی ایشان بسی دردناک خواهد بود، هم‌دردی خود را با آنان خود را با آنان اعلام می‌نماییم.

زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج

۱۰ خرداد ۱۳۹۳

امضاکنندگان:

صالح کهندل، محمدبنازاده امیرخیزی، ناصح یوسفی، حشمت‌الله طبرزدی، سیدمحمد سیف‌زاده، خالد حردانی، شاهرخ زمانی، سعید ماسوری، حمیدرضا برهانی، محمدعلی منصوری، رسول بداقی، میثاق یزدان‌نژاد، افشین بایمانی، افشین حیرتیان، عارف پیشه‌ورز، ماشاالله حائری

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر