۱۳۹۳ آذر ۱۳, پنجشنبه

حمایت اتحادیه ملی معلمان بریتانیا NUT از شاهرخ زمانی و رضا شهابی

با تلاش رفقای احیای مارکسیستی در بریتانیا (رهایی کارگر) و رفقا شبکه همبستگی کارگری،  هفتۀ گذشته «اتحادیۀ ملی معلمان» (NUT) در «لویی­شام»، طرحی را در حمایت از شاهرخ زمانی و رضا شهابی به تصویب رسانداوایل ماه نوامبر، شاخۀ NUT در «ساوث وارک» همین اقدام را انجام داد.
شاهرخ رضا
شاهرخ زمانی و رضا شهابی را آزاد کنید
این شعبه، خاطر نشان می کند که:
۱- شاهرخ زمانی از سندیکای نقاشان تهران از اوایل سال ۲۰۱۲ و رضا شهابی از سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران از سال ۲۰۱۰، هر یک به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق ایجاد یا عضویت در گروه های معاند نظام»، یعنی فعالیت برای ایجاد اتحادیه های کارگری مستقل، در زندان به سر می برند.
۲- این دو فعال از بدرفتاری، شکنجه، و عدم ارائۀ تسهیلات پزشکی در زندان آسیب دیده اند.
۳- آن ها برای مداوای پزشکی خود، و همین طور مداوای سایر زندانیان، وارد اعتصاب غذا شده بوده اندبرای اطلاعات بیش تر رجوع کنید بهhttps://freeshahrokh.wordpress.com
این شعبه اعتقاد دارد که:
۱- با گذشت بیش از سه دهه از سرنگونی دیکتاتوری وحشیانۀ شاه به دست کارگران، آن ها اکنون تحت سرکوب رژیم استبدادی مشابهی قرار دارند.
۲- رژیم جمهوری اسلامی ایران هرگونه تلاش برای برپایی اتحادیه های کارگری مستقل یا سازماندهی اعتصاب را سرکوب می کندضرب و شتم، بازداشت (اغلب غیرقانونیو شکنجه، به طور دائمی علیه فعالین کارگری به کار گرفته می شوند.
۳- با وجود این، کارگران ایران به مبارزه ادامه می دهندماه های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۴ شاهد مبارزات مهمی از سوی کارگران معدن زغال سنگ، خودرو، کاشی و نیشکر بود.
۴- تحریم های اقتصادی تحمیلی غرب علیه ایران، شرایط را برای کارگران ایران هم به لحاظ اقتصادی و هم سیاسی دشوارتر می سازند.
شعبۀ اتحادیه مقرر می دارد که:
۱- اطلاعات دربارۀ کمپین آزادی شاهرخ و رضا را از طریق بولتن های خبری و وب سایت خود در اختیار اعضایش قرار دهد.
۲- اعضا را تشویق به امضای طومار اعتراضی و درخواست از نمایندگان خود در مجلس برای امضای طرح پیشنهادی مطرح شده از سوی جان مک دانل نماید.
۳- سخنرانی را از «شبکۀ همبستگی کارگران ایران» دعوت و مبلغ ۵۰ پوند کمک مالی کند.
۴- بیانیۀ مختصری را منتشر و پیامی ویدیویی را به نشانۀ همبستگی آماده کند.https://freeshahrokh.wordpress.com/2014/11/24/southwark-and-lewisham-national-union-of-teachers-associations-pass-motions-in-support-of-shahrokh-and-reza/

شبکه همبستگی کارگری

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر