۱۳۹۳ آذر ۱۳, پنجشنبه

بیانیه زندانیان سیاسی زندان‌های اوین و رجایی‌شهر به مناسبت روز دانش‌جو

سایت نفس در قفس: ۱۴ زندانی سیاسی زندان‌های اوین و رجایی‌شهر طی بیانیه‌ای روز دانش‌جو را گرامی داشتند.

بنا به اطلاع «نفس در قفس»، ۱۴ زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین و سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج طی بیانیه‌ای، ۱۶ آذر ماه روز دانش‌جو را گرامی داشتند.
این زندانیان در این بیانیه از جمله دانش‌جویان را در «پیشاپیش صفوف مردم در میدان مبارزه» توصیف کرده و اعلام کرده‌اند که در این «مبارزه» در کنار آنان و «مردم و سراسر ایران» خواهند بود.
متن این بیانیه که جهت انتشار در اختیار سایت «نفس در قفس» قرار گرفته است، عینا در پی می‌آید:
گرامی باد ۱۶ آذر، روز دانش‌جو
۶۱ سال از ۱۶ آذر خونین گذشت. روزی که شریعت رضوی، قندچی و بزرگ‌نیا، این ۳ دانش‌جوی میهن‌پرست با خون خود بنیان جنبشی را گذاشتند که هنوز هم پس از گذشت سال‌ها، پویا و رزمنده در راه آزادی ملت ایران گام برمی‌دارد. این جنبش در ۱۸ تیر ۱۳۷۸، بار دیگر نشان داد که تمام تلاش جلادان برای سرکوب حرکات آزادی‌خواهانه‌ی مردم ایران، آب در هاون کوبیدن است.
سخن‌رانی‌های خامنه‌ای خطاب به دانش‌جویان و دعوت از آن‌ها برای سکوت و بستن چشمان‌شان بر روی ظلم و جنایت مافیای زر و زور و تزویر، نشان‌دهنده‌ی وحشت این حکومت سراسر جنایت از آگاهی‌یابی و آگاهی‌بخشی فرزندان دانش‌جوی مردم ایران است.
آری! اینان عزم دانش‌جو برای رهایی مردم از یوغ استبداد و ارتجاع را به مثابه‌ی شکستن شیشه‌ی عمر خود می‌بینند. دانش‌جویان پیشاپیش صفوف مردم آزادی‌خواه پای در میدان مبارزه می‌گذارند.
دانش‌جویان مبارز، دلاوران!
امروز رسالت شما آگاهی دادن به مردم است تا روزی که فریدون وار این ضحاک دوران را به بند بکشید و مردم این سرزمین را آزاد سازید. رسالتی بس سخت، که تنها از توان شما فرزندان راستین مردم برمی‌آید. بی‌شک مبارزات شما، دوشادوش دیگر اقشار ملت اعم از کارگران، زنان، زندانیان سیاسی و مبارزین راه آزادی به ثمر خواهد نشست و راه به سوی رهایی خواهد گشود.
ما زندانیان سیاسی امضاکننده‌ی این بیانیه، ضمن گرامی‌داشت این روز، شما و مردم سراسر ایران را در مبارزه علیه ظلم و ستم هم‌راهی خواهیم کرد.
پاینده و پیروز باشید
زندان رجایی‌شهر کرج:
افشین حیرتیان، صالح کهندل، ابوالقاسم فولادوند، رضا فراهانی، ایرج حاتمی، فرید آزموده، خالد حردانی، اسدالله هادی، سعید ماسوری، افشین بایمانی، پیروز منصوری، شاهرخ زمانی، رضا اکبری منفرد
زندان اوین:
سعید شیرزاد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر