۱۳۹۳ آذر ۳۰, یکشنبه

از: شاهرخ زمانی به : فدارسیون وکلای عراق و فدراسیون بین المللی وکلا و حقوق دانان

از:  شاهرخ زمانی
 به : فدارسیون وکلای عراق و فدراسیون بین المللی وکلا و حقوق دانان
موضوع : در خواست کمک و حمایت از حسن طفاح
رو نوشت به : تمامی نیرو های کارگری ، انقلابی ، سندیکا ها کارگری کشور های عرب ، ترکیه ، و تمامی جهان و همچنین احزاب و سازمانهای انقلابی و نهاد های مردمی داخلی و جهانی


فدراسیون وکلای عراق و فدراسیون بین المللی وکلا و حقوق دانان،ریاست های محترم تشکل های فوق و اعضای محترم، بدون شک اطلاع دارید که حسن طفاح که عضو هر دو تشکل نامبرده است بیش از پنج سال است بدنبال توطئه و پرونده سازی دروغین اداره اطلاعات جمهوری اسلامی که از حسن طفاح می خواستند با استفاده از دفتر وکالت خود در دبی برای جمهوری اسلامی کار کند و برای جمهوری اسلامی خرید اسلحه کرده و پول شویی نماید که حسن طفاح به عنوان یک مبارز و یک انسان  شریف و درست کار حاضر به همکاری با ماموران نشده است و انها به تلافی درست کاری و انسان بودن و اینکه حاضر نشده خودش را آلوده به تخلفات کند علیه او پرونده سازی کردند و به دنبال پرونده سازی او را محاکمه و به زندان انداختند، در پرونده حسن طفاح هیچ اتهام قابل اثبات و هیچ مدرکی و سندی دال بر مجرم بودن وی و همچنین هیچ گونه برگه امضا شده بازجویی وجود ندارد و او را بدون هیچ گونه دلیل ، مدرک و شاهدی در واقع غیر قانونی محاکمه و محکوم کردند ، اکنون وظیفه شما است که از یک انسان درست کار ، از یک وکیل و از عضو خودتان با تمام قدرت ملی و جهانی خود دفاع و حمایت کنید ، اگر شما نتوانید از عضو خود دفاع کنید چگونه دیگر متهمین و دیگر محکومین می توانند به توان دفاعی و وظیفه شناسی شما در جهت کشف حقایق و دفاع از حقوق حقه انسانهااعتماد کنند؟ اکنون دفاع شما از حسن طفاح در واقع دفاع از حثیت خود و اثبات توانایی خود در رسیدن به اهداف انسانی وکالت است.
من بعنوان یک کارگر زندانی که بی گناه مانند بسیاری از زندانیان سیاسی در ایران طی پرونده سازی های دروغین محاکمه و زندانی شدم از تمامی شما تشکر می کنم و ضمن فشردن صمیمانه دستان شما از تمامی شما عزیزان می خواهم هر کاری که در سطح ملی و جهانی برای نجات حسن طفاح می توانید انجام بدهید.
همچنین از تمامی نیرو های کارگری ، انقلابی و از سندیکا ها کارگری کشور های عرب ، ترکیه ، و تمامی جهان و همچنین احزاب و سازمانهای انقلابی و نهاد های داخلی و جهانی می خواهم در جهت حمایت و دفاع از حسن طفاح که از فعالین انقلابی عراق بود به فدارسیون وکلای عراق و فدراسیون بین المللی وکلا و حقوق دانان کمک کنند و همینطور اقدامات عملی و اعتراضی لازم را تدارک و برنامه ریزی و اجراء کنند.

 برای معرفی حسن طفاح توجه شما را به موارد زیر جلب می کنم :

حسن طفاح متولد عراق است، در این کشور حقوق خواند و به وکالت پرداخت و  عضو فدارسیون وکلای عراق و عضو فدارسیون بین المللی وکلا و حقوقدانان است. این وکیل که در خانواده ایرانی مقیم عراق بدنیا امده است در زمان صدام مانند بسیاری از ایرانیان مقیم عراق از این کشور رانده  شده و به همراه خانواده اش به ایران برگشتند. حسن طفاح در سال ۱۳۸۷ (2008) به دلیل اینکه با وزارت اطلاعات همکاری نکرده بود توسط نیروی های امنیتی دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.وی به اتهام محاربه، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محکوم شد. در دادگاه تجدید نظر اتهام محاربه حذف شد و در نهایت او به دلیل دو اتهام باقی مانده به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شد. او با تایید حکمش از زندان اوین به زندان رجایی شهر برای تبعید منتقل شد. او دفتر وکالتی در دبی داشت و یکی از وکلای معروف عراقی بود. وزارت اطلاعات ایران چندین بار به او پیشنهاد داده بود که به دلیل روابطش و دفتری که در دبی داشت از راه غیر قانونی و خارج از تحریم اسلحه و لوازم دیگر برای آنها تهیه کند، او همکاری نکرده بود و به همین دلیل دستگیرش کردند.او دچار سرطان خون شده است، طبق قانون فرد کهنسال و یا بیمار  معاف از زندان می باشند و این را پزشکان اعلام کرده و در پرونده او قید شده است. حسن طفاح از اعضای حزب کمونیست عراق است و حدود نیمی از عمر خود را در زندانهای مختلف گذرانده است.
.
شاهرخ زمانی زندان رجایی شهر
25/9/1393

تکثیر و توزیع از :
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی


پیش بسوی اعتراضات گسترده تر با شعار،
کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
www.chzamani.blogspot.com

freeshahrookh@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر