۱۳۹۲ شهریور ۱۵, جمعه

فراخوان کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران در دفاع از کارگران زندانی در ایران

اذیت و آزار، دستگیری و زندانی کردن کارگران در ایران بطرز بیسابقه ای افزایش یافته است. چندی پیش 21 کارگر عضو "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری" در بیانیه ای تحت پیگرد بودن خود را مورد اعتراض قرار دادند و کارگران و تشکلهای کارگری را به حمایت از خود فراخواندند.
 فراخوان این کارگران در شرایطی صادر شد که شمار زیادی از چهره ها و فعالان خوشنام جنبش کارگری از جمله : پدرام نصرالهی، شاهرخ زمانی، رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، محمد جراحی و .... زندانی و اسیر جمهوری اسلامی اند. گرچه این فعالان کارگری زندان را هم به سنگری برای تداوم مبارزه تبدیل کرده، و جمهوری اسلامی را در کابوسی هولناک قرار داده اند، اما مبارزه برای آزادی آنها و برقراری پیوند و حضورشان با کارگران بخشی از مبارزه همه ما و تشکلهای کارگری در داخل و خارج از کشور است. جمهوری اسلامی در هراس از خیزش کارگران و ایفای نقش این فعالان کارگری در رهبری و هدایت مبارزه کارگران  آنها زندانی کرده است.  ما باید این سیاست رژیم را خنثی کنیم. افشاء و خنثی کردن این سیاست تنها با مبارزه ای پیگیر، گسترده و متحد و در یک همبستگی بین المللی با کارگران و تشکلهای کارگری ممکن است. به همین دلیل تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران در راستای حمایت از مبارزات کارگران و با خواست آزادی بدون قید وشرط کارگران زندانی و کلیه زندانیان سیاسی برپائی کمپین و کارزاری را از اول سپتامبر به مدت سه هفته فراخوان می دهد. 

پیشاپیش واحدهای حزبی حزب کمونیست ایران در کلیه کشورهای را فرامیخوانیم در همکاری با نیروهای چپ و کمونیست و تشکلهای مدافع جنبش کارگری در این سه هفته با احزاب چپ و سوسیالیست، اتحادیه های کارگری و روزنامه ها و رسانه های عمومی کشورهای محل فعالیت خود تماس گرفته و ضمن بیان موقعیت کنونی کارگران، خواهان حمایت آنها از کارگران ایران و محکومیت سیاست سرکوب کارگران توسط جمهوری اسلامی شوند. پایان این کارزار برگزاری یک متینگ سراسری و همزمان خواهد بود که روز شنبه 21 سپتامبر در مکانهای مناسب و تاثیر گذار بر افکار عمومی و با حداکثر تلاش برای انعکاس آن در رسانه های کشورهای محل فعالیت، برگزار می کنیم. 
مردم آزادیخواه و مبارز، احزاب و سازمانهای سیاسی چپ و آزادیخواه و تشکلهای مدافع جنبش کارگری را به پیوستن و حمایت از این کارزار دعوت می کنیم.

کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران
دوم سپتامبر 2013 میلادی
  

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر