۱۳۹۲ مهر ۵, جمعه

بیانیه 89

شاهرخ زمانی به ۶ ماه حبس محکوم شد

در پی محاکمه‌ی مجدد شاهرخ زمانی وی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
روز شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ شاهرخ زمانی فعال کارگری، عضو هیئت بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزئینات ساختمان و عضو شورای نمایندگان کمیته‌ی پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری که به اتهام تشکیل گروه سوسیالیستی و تبلیغ علیه نظام در حال گذراندن ۱۱ سال حبس در تبعیدگاه رجایی شهر است برای محاکمه مجدد به اتهام توهین به رهبری به شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز برده شد.
این دادگاه که بر مبنای گزارش ۲ تن از زندانیان عادی تشکیل شده بود، در نهایت با استناد به سخنان آن‌ها نیز رای خود را صادر کرده است.
این دو تن که بنا به گفته‌ی زندانیان در تبریز از بدنام‌ترین زندانیان هستند، مدعی شده‌اند که شاهرخ زمانی در صحبت‌هایش به علی خامنه‌ای توهین کرده است.
یکی از این دو تن علی ابراهیمی معروف به علی  بسیجی است این بسیجی به جرم اختلاس از بیمارستان 29 بهمن تبریز  زندانی شده  است به دلیل خوش‌خدمتی‌های خود برای مسولان زندان، از رای باز بهره‌مند بوده و مدتهاست زندان خود را در منزل می‌گذارند همچنین او را  مسئول خرید برای زندان گذاشته اند . نفر دوم نیز فردی است به نام امید روشنی که چندین بار همسر خود را به قصد کشت به باد کتک گرفته و به دلیل علاقه‌ی فراوان‌اش به آزار و اذیت دیگران (سادیسم) مورد توجه مسولان زندان تبریز است.
 نامبردگان  در جلسه‌ی دادگاه، در حضور شاهرخ زمانی قادر به تکرار ادعاهای خود نبوده و از شرم سر به زیر انداخته بودند.
در نهایت شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب تبریز شاهرخ زمانی را به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده و این رای دیروز ۴ مهر ماه در زندان رجایی‌شهر کرج به وی ابلاغ شد.
بنابراین این حکم ۶ ماه نیز همانند حکم پیشین صادره برای شاهرخ زمانی بدون هرگونه دلیل و مدرک و تنها برای انتقام‌گیری از وی به دلیل افشاگری‌هایش از درون زندان است.
این در حالی است که ماموران وزارت اطلاعات طی چند روز گذشته با حضور در زندان رجایی‌شهر کرج اقدام به تهدید شاهرخ زمانی، صالح کهندل، سعید ماسوری، خالد حردانی و فرزاد مددزاده کرده‌اند، که در صورت رها نکردن فعالیت‌های سیاسی خود با حکم اعدام روبه‌رو خواهند شد.
دوستان،
در شرایطی که جمهوری اسلامی به سوی سازش با طرف‌های غربی خیز برداشته و در همین راستا نیز عده‌ای از زندانیان اصلاح‌طلب را مورد عفو قرار داده است، خطر تکرار دوباره‌ی فاجعه‌‌ای هم‌چون قتل‌عام ۶۷ هر لحظه بیش‌تر می‌شود. همه‌ی شواهد نشان از پیروی نظام از همان الگوی ضدبشری برای حل معضلات‌اش است.
با اعتراضات و اقدامات متحدانه از وقوع خطر های احتمالی جلوگیری کرده و آزادی زندانیان سیاسی را از حکومت بستانیم.
کمیته‌ی حمایت از شاهرخ زمانی تمامی احزاب، سازمان‌ها، کارگران، زنان و جوانان انقلابی را فرا می‌خواند با اقدامات عملی و متحدانه در مقابل فریب‌کاری جمهوری اسلامی و سرکوب بیش‌تر زندانیان انقلابی بایستند.


پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!!
پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :
کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.


کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
۵/۷/۱۳۹۲
www.chzamani.blogspot.com

freeshahrookh@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر