۱۳۹۳ دی ۱۵, دوشنبه

بهنام ابراهیم زاده در پی‌ دادگاهی مجدد به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد

کميته دفاع از بهنام ابراهيم زاده
اطلاعیه شماره ۴۴ کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
 بهنام ابراهیم زاده در پی‌ دادگاهی مجدد به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد
کارگران، مردم آزاده، تشکل های کارگری ، وجدانهای بیدار
همچنان که اطلاع دارید بهنام ابراهیم زاده عضو کمیته پیگیری و فعال حقوق کودک در تاریخ
۲۲ خرداد ۱۳۸۹ به اتهام فعالیت های کارگری از جمله شرکت در مراسم های کارگری، نوشتن وبلاک و حمایت از کودکان  کار و خیابان در تهران دستگیر و روانه زندان شد.

این کارگر مبارز، چند بار محاکمه شد و در دادگاه بدوی به
۲۰ سال زندان محکومش کردند. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال زندان تعزیری کاهش یافت. بهنام ابراهیم زاده از  تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۸۹در حال سپری کردن احکام ناعادلانه خود می باشد. 
ماموران امنیتی در تاریخ
۲۸ فروردین ۱۳۹۳به بند ۳۵۰ اوین حمله کردند و کلیه زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند . یکی ازاین  زندانیان بهنام ابراهیم زاده بود که از ناحیه دست و گردن دچار آسب دیدیگی شدیدی شد. بعد از حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین تعداد زیادی از زندانیان را به سلول انفرادی و بعد به زندان رجایی شهر کرج تبعید کردند. بهنام ابراهیم زاده یکی از این تبعیدیان بود. 
کارگران مردم آزاده، تشکل های کارگری
بهنام ابراهیم زاده بعد از سپری کردن
۴ سال و ۷ ماه از احکام صادره یک بار دیگر به اتهام واهی در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۳ نیمه شب به ایشان اعلام شد که دادگاهی دارد، به این ترتیب در روز ۱۲ آذر ۱۳۹۳بهنام ابراهیم زاده را با ضرب و شتم به  شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب انتقال دادند و توسط قاضی احمدزاده محاکمه و دادگاهی شد. بعد از دادگاه بهنام را با ضرب و شتم به زندان برگرداندند.
ریئس شعبه
۲۶ دادگاه انقلاب با ریاست قاضی احمد زاده  به استناد مواد ۵۰۰ – ۶۱۰ – ۷۰۲ – ۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی بهنام ابراهیم زاده به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد که به شرح زیر است.
1 – ماده
۵۰۰ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود به یک سال تا ده سال حبس محکوم می گردد))  قانون مجازات اسلامی جدید((ماده ۵۰۰ – در مواردی که خیانت یا هر نوع خسارت دیگر مستند به رفتار کسی نباشد، مانند این که در اثر علل قهری واقع شود، ضمان منتفی است.)) 
2 ماده
۶۱۰ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهیم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به دو تا پنچ سال حبس محکوم خواهند شد.)) ماده ۶۱۰ از قانون مجازات اسلامی جدید (( شکافتن هر دو لب به نحوی که باعث نمایان شدن دندان ها شود، یک سوم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب ، یک پنجم دیه کامل دارد. شکافتن یک لب موجب یک ششم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب، موجب یک دهم دیه کامل است. ))
3 – ماده
۷۰۲ از قانون مجازات اسلامی قدیم(( هر کسی مشروبات الکلی را بخرد یا حمل یا نگهداری کند، به سه تا شش ماه حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شوند)) ماده ۷۰۲ از قانون مجازات جدید(( از بین رفتن صورت بعضی از حروف، موجب ارش است. ))
ماده
۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر کسی آلات و وسایل مخصوص به قمار بازی را بخرد یا حمل یا نگهداری کند. به یک تا سه ماه حبس با تا پانصد هزارتا یک میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم می شود.)) ماده ۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی جدید(( از بین بردن قدرت انزال یا تولید مثل مرد یا بارداری زن و یا از بین بردن لذت مقاربت زن یا مرد موجب ارش است.))
قابل ذکر است که این احکام به استناد این مواد قانونی از قانون مجازات اسلامی برای متهمی که ۴ سال و ۷ ماه در زندان بسر می برد و توسط سازمان زندانها تحت شدیدترین  مسایل امنیتی قرار دارد، صدق نمی کند و این احکام هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و قاضی پرونده و تشکیل دهندگان پرونده تنها برای خالی نبودن  عریضه که بهنام ابراهیم زاده مدت ۴ سال و ۷ ماه در زندان بسر می برد این حکم را صادر کرده است.
ما اعضای کمیته دفاع از بهنام ابارهیم زاده ضمن محکوم کردن این احکام ناعادلانه، از تمام وجدانهای بیدار و آزادی خواهان می خواهیم که در مقابل این احکام صادره سکوت نکنند و به هر طریقی که برایشان میسر است صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند. همچنین از تشکل های کارگری می خواهیم که در حد توان خانواده بهنام ابراهیم زاده را در این مبارزه همراهی کنندتا زمانی که کلیه اتهامات وارده را لغو کنند. 
چهاردهم دی‌ ماه
۱۳۹۳
شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣
۵٧٣۵٣۴١٢
k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر