۱۳۹۳ دی ۱۸, پنجشنبه

اطلاعیه شماره ٥: کارزار "بهنام را آزاد کنید"


بهنام ابراهیم زاده به اعتصاب غذایش خاتمه داد
نامه حمایتی جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر از بهنام ابراهیم زاده

بهنام ابراهیم زاده از چهره های سرشناس کارگری بعد از ٣١ روز، به اعتصاب غذای خود خاتمه داد. بهنام در اعتراض به انتقالش به بند زندانیان غیر سیاسی  و فشارهای درون زندان از ١٢ آذر دست به اعتصاب غذا زد.  وضعیت جسمانی او نگران کننده است. بدنبال درخواست پسرش نیما ابراهیم زاده و اعضای خانواده اش و نیز بدنبال فراخوان تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر و درخواست تشکلهای مختلف کارگری و نیز بدنبال کارزاری جهانی و حمایت های وسیع از بهنام، او در روز جمعه ١٢ دیماه به اعتصاب غذایش خاتمه داد.
ما ضمن ابراز خرسندی از اینکه بهنام به اعتصابش پایان داده است ، بر ادامه کمپین برای آزادی او تاکید داریم. تنها با حمایت وسیع جهانی است که میشود فشار را از روی بهنام و بهنام ها برداشت.
همانطور که در اطلاعیه قبلی اعلام داشتیم طی حکمی جدید بهنام ابراهیم زاده با اتهاماتی واهی و پاپوش دوزی های ساختگی چون "اجتماع  و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و ارتباط با سرپل مجاهدین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با احمد شهید،  و داشتن ماهواره" مجموعا به نه سال و نیم زندان محکوم شده است. در این رابطه جمعی از زندانیان سیاسی  به اسامی فرید آزموده، رضا اکبری منفرد، افشین بایمانی، محمد جراحی، ایرج حاتمی، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، سعید شیرزاد، حشمت اله طبرزدی، علیرضا فراهانی، ابوالقاسم فولادوند، صالح کهندل، سعید ماسوری، یداله هادی و میثاق یزادن نژاد ضمن اعلام حمایت از بهنام ابراهیم زاده ٩ سال و نیم  حکم زندان صادر شده جدید برای او را محکوم کرده اند. (متن این نامه ضمیمه است.)
کمپین "بهنام را آزاد کنید" انزجار خود را از حکم زندان جدید برای بهنام ابراهیم زاده و فشار بر روی او در زندان اعلام میکند و خواستار اعتراضی جهانی به این حکم و رفتار جنایتکارانه جمهوری اسلامی در زندانهاست.
بهنام ابراهیم زاده هم اکنون ٤ سال است که در زندان بسر میبرد و ٥ سال محکومیت داشته است. کمپین "بهنام را آزاد کنید " خواستار آزادی فوری او و قرار گرفتن وی تحت معالجه و درمان است.
روز دوازدهم  ژانویه الى هجدهم ژانويه  هفته حمایت از بهنام ابراهیم زاده است.  از همگان  دعوت ميكنيم كه  به هر شکلى که میتوانند به این کارزار بپیوندند.  شما ميتوانيد با امضا طومارحمایت از بهنام ابراهیم زاده و خواستهایش، با ارسال پیام همبستگی به صورت نوشته و يا  تهیه کلیپ، با برپا کردن پیکت های اعتراضی در هفته حمايت از بهنام شركت كنيد.  ما را از فعالیت خود به مناسبت هفته بهنام ابراهیم زاده با خبر کنید.
لطفا طومار حمایت از بهنام ابراهیم زاده را امضا کنید:
٥ ژانویه ٢٠١٥ برابر با  ١٥دى ماه ١٣۹٣
كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى
كمپين برای آزادی کارگران زندانی
نهاد كودكان مقدمند
http://zendanisiasi.wordpress.com
http://free-them-now.com
ضمیمه:
اعلامیه جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر در محکومیت حکم ظالمانه به بهنام ابراهیم زاده
حبس فله ای برای یک زندانی سیاسی را محکوم می کنیم
آگاهی یافتیم دادگاه امنیتی موسوم به انقلاب بهنام ابراهیم زاده زندانی کارگری و حقوق بشری را به نه و نیم سال حبس دیگر محکوم کرد .این در حالی است که این زندانی سیاسی بیش از 4 سال ازدوره  حبس خودرا گذرانده و زمان زیادی به آزاد شدنش باقی نمانده و دارای فرزندی است که از بیماری سرطان رنج می برد .
اتهام جدید آقای بهنام ابراهیم زاده حوادث سال گذشته در بند 350 اوین ذکر گردیده است که در آن حادثه زندانیان به صورت وحشیانه توسط لباس شخصی ها و ماموران سازمان زندانها مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفتند پس از آن حمله وحشیانه برخی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بند 350 را به انفرادیها انتقال دادند، عده ای را به زندان گوهر دشت تبعید کردند، زنده یاد خسرو خسروی را اعدام کردند و ابراهیم زاده از جمله زندانیانی بود که نه تنها برای مدت طولانی در انفرادی نگهداری شد بلکه پس از آن او را به زندان گوهردشت منتقل کرده و برایش پرونده جدیدی ساختند که نتیجه اش نه سال و نیم حبس جدید بوده است .
هم چون سایر پرونده های سیاسی هیچ کس از نحوه بازجویی ، بازپرسی و تشکیل دادگاه آگاهی پیدا نکرد .
 شوربختانه تمام احکام دادگاههای غیرقانونی و امیتی موسوم به دادگاه انقلاب بصورت فله ای و بدون آیین دادرسی داده می شود و هیچ کس نیز پاسخگو نیست .
در وضعیت جدید که رژیم به بحرانهاب جدی اقتصادی سیاسی ناشی از تحریمهای بین المللی به دلیل بلندپروازیهای هسته ای ، اختلافات درونی و بویژه اعتراضات اجتماعی و ناامنی های گوناگون روبروست سعی می کند با فشار به فعالان حقوق بشری و سیاسی و نیز اجرای فله ای احکام اعدام و تشدید سرکوبها شکستهای خود را این گونه جبران کند.
 بنابراین احزاب ، گروهها و نهادهای حقوق بشری بیش از این مماشات نکرده و فریادهای اعتراض آمیز خود را علیه این همه ستم و بی عدالتی و قانون شکنی بلندتر کنند تا آزادگان جهان از شرایط زندانیان ستمدیده آگاهی یافته و به دولتهای خود اجازه ندهند به خاطر منافع اقتصادی تا این اندازه با این رژیم کنار بیایند.
 باید فریاد تظلم خواهی ما آشکار و اثرگذار باشد کسانی چون بهنام ابراهیم زاده و خانواده اش نیازمند پشتیبانی همه ی شهروندان آگاه و آزاد اندیش می باشند .
اسامی امضا کنندگان به ترتیب حروف الفبا: فرید آزموده، رضا اکبری منفرد، افشین بایمانی، محمد جراحی، ایرج حاتمی، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، سعید شیرزاد، حشمت اله طبرزدی، علیرضا فراهانی، ابوالقاسم فولادوند، صالح کهندل، سعید ماسوری، یداله هادی و میثاق یزادن نژاد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر