۱۳۹۱ دی ۲۲, جمعهکمپین برای آزادی بهنام ابراهیم زاده
فراخوان ۹ نفر از زندانيان سياسی
٩ نفر از زندانیان سیاسی طی بیانیه ای از مردم خواسته اند به حکومت اسلامی فشار بیاورند که بهنام ابراهیم زاده آزاد شود و در کنار فرزندش نیما که متاسفانه به بیماری سرطان مبتلا شده و در وضعیت بسیار سختی به سر میبرد، باشد. جانیان اسلامی بهنام را بیش از دو سال است بدلیل دفاع از کودکان و کارگران به زندان انداخته است. نيما ١٤ سال دارد و از ١١ سالگی پدرش در زندان به سر میبرد. نيما در بیمارستان بستری است اما جانيان رژيم اسلامى اجازه نميدهند پدرش در كنارش باشد. خانواده بهنام براى تامين دارو و درمان نيما در شرايط دشوارى قرار دارند. رژيم اسلامى با اجازه ندادن به بهنام براي ديدار فرزندش نه تنها بهنام را كه يك زندانى سياسی است شكنجه ميكند بلكه نيماى ١٤ ساله را نیز كه چند سال اخير كودكيش را با غم نديدن پدرش سپرى كرده است، مورد شكنجه قرار ميدهد.

نگهداشتن بهنام در زندان يك جنايت بزرگ است و هر انسان شريفى را تكان ميدهد. بايد با يك كمپين جهانى، جمهوری اسلامی را تحت فشار بگذاريم كه بهنام را كه تنها جرمش دفاع از حقوق كودكان و كارگران است فورا آزاد كنند. ما از فراخوان صمیمانه و مسئولانه زندانیان سیاسی قاطعانه حمایت میکنیم و از همه مردم آزادیخواه، احزاب و سازمانهای سیاسی، فعالین مدیای اجتماعی، رسانه ها، جوانان، مدافعین حقوق کودک، سازمانهای کارگری و همه نهادهای مدافع حقوق انسان در ایران و در سراسر جهان میخواهیم از این فراخوان پشتیبانی کنند و با تمام نيرو  و امكاناتشان این حکومت ضد انسان را براي آزادى بهنام ابراهيم زاده تحت فشار قرار دهند.
اقدامات آتى درمورد كمپين آزادى بهنام بزودى اعلام خواهد شد.

کودکان مقدمند
کریم شاهمحمدی: ٠٠٤٦٧٠٨٥٢٦٧١٦

کمپین برای آزادی کارگران زندانی
شهلا دانشفر ٠٠٤٤٧٧٧٩٨٩٨٩٦٨

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
شیوا محبوبی ٠٠٤٤٧٥٧٢٣٥٦٦٦١
١٠ ژانویه ٢٠١٣ (٢١ دیماه ١٣٩١)

متن نامه ٩ زندانی سیاسی از زندان رجائی شهر:

مرخصی حق مسلم بهنام برای دیدار از جگرگوشه بیمارش است

ما جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر مطلع شدیم نیما پسر 14 ساله تنها فرزند بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری که به 5 سال حبس محکوم شده با بیماری سرطان بدخیم در بیمارستان بستری شده است، پزشکان معالج نیما اعلام کردند وی از نظر روحی برای اثر بخشی معالجه بشدت نیاز دارد  بهنام در کنارش باشد اما مسئولان زندان اوین با هماهنگی اداره اطلاعات از دادن مرخصی به بهنام برای دیدار فرزند دلبندش خودداری می کنند در حالیکه  حتی طبق قوانین موجود این حق مسلم بهنام می باشد مخصوصا" حالا که پاره تنش در شرایطی بسیار سختی بسر می برد. ما ضمن محکوم کردن عمل غیرانسانی رژیم جمهوری اسلامی از تمامی نهاد ها و مجامع جهانی و انسانهای آزادیخواه می خواهیم به هر طریق ممکن فشارهای خود را بر حکومت در دادن مرخصی به بهنام بیشتر کنند بهنامی که جرمش فقط دفاع از حق تشکل، حق اعتصاب،حقوق طبقه کارگر و دفاع از کودکان کار و خیابان است، بهنام پدریست زندانی، که سالهاست تنها فرزندش را در آغوش نگرفته و او اکنون در شرایط بسیار خطرناکی بیمار و تحت معالجات شیمی درمانی است.

امضا کنندگان :
وحید اردلانی،رضا دهقانی، افشین عنایتیان، افشین اسانلو، شاهرخ زمانی، علی جباری، فیروز منصوری، میثاق یزدان نژاد، صالح کهندل

بیستم دیماه ١٣٩١

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر