۱۳۹۱ دی ۲۷, چهارشنبه

بیانیه 67


زلزله زده ها بعد از شش ماه ، هنوز  در سرما بسر می برند!!!

امداد گران زلزله زده ها، محکوم به زندان شدند!!!

شش ماه از زلزله آذربایجان شرقی می گذرد . زلزله مناطق شهرستانهای اهر، ورزقان و هریس را لرزاند ، تعداد ی از هموطنان کشته شدند ، بسیاری زخمی و بی خانمان شدند . در زمان وقوع زلزله جمهوری اسلامی به حساب جیب مردم  مشغول مهمان بازی، باج دهی ، تبلیغات و فریب توده ها بود ، از انتشار خبر وقوع زلزله و کمک رسانی فوری به زلزله زدگان به عمد کوتاهی کرد.
مردم در پی شنیدن خبر زلزله و کشته شدن هموطنان از طریق سایتهای خبری و شبکه های برون مرزی اقدام به سازماندهی کمک رسانی به زلزله زدگان کردند . خیلی سریع مشت فریبکارانه جمهوری اسلامی پیش مردم ایران بیشتر از قبل باز شد، جمهوری اسلامی بنا به ذات ضد انسانی و ضد مردمی خود برای تلافی کردن و زهر چشم گرفتن از مردم تعداد ی از امدادگران را در کمپ سرند با اتهامات دروغین دستگیر کرد . دستگاه ضد مردمی پلیس و دستگاه بی اختیار و وابسته ی قوه قضاییه دست در دست هم شروع به پرونده سازی علیه امدادگران نمودند .
در تاریخ 26/10/1391 توسط قاضی حلمبر رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز که سرآمد همه ی قضات وابسته و بی اختیار است 20 نفر از امدادگران به 16 سال حبس با اتهامات واهی و دروغین محکوم شدند . جهت اثبات وابستگی و بی اختیار بودن قاضی حلمبر همین قدر کافی است که بدانید این قاضی شاهرخ زمانی را که هیچ گو نه مدرکی در پرونده اش نیست و شاهرخ هیچ برگه بازجویی را امضا نکرده است قاضی فوق با دستور کتبی اداره اطلاعات حکم 11 سال زندان علیه شاهرخ زمانی صادر کرده است .
 برای اثبات جنایت کاری ، فریبکاری و چپاولگر بودن سران و مأموران جمهوری اسلامی همین قدر کافی است بدانیم که زلزله آذربایجان شرقی وسط تابستان رخ داده و اکنون وسط زمستان است که هنوز مردم بی خانمان در چادرها یا آواره در شهرستانها و روستاهای اطراف با سختی های طاقت فرسای زمستان، زندگی می کنند و جمهوری اسلامی به هیچ کدام از وظایف و وعده ای خود عمل نکرده است، در مقابل بی شرمانه اقدام به محاکمه امدادگران می کند .
برای درک دشمنی جمهوری اسلامی با مردم لازم است بدانیم تمام ساختمان کنفرانس اسلامی در سمت پارک وی تهران در مدت زمان 5 ماه ساخته شد، همچنین تمام دم و دستگاه و تجملات قبر خمینی در مدت 5 الی 6 ماه ساخته شد، اما 6 ماه از زلزله گذشته هنوز هیچ خانه ای برای زلزله زده ها ساخته نشده است. یا هر ساله برای نمایش سالگرد مرگ خمینی از تمامی شهرها و روستاها ی ایران و حتی کشورهای نزدیک و دور به خرج جیب مردم میلیاردها تومان هزینه می کنند مثلا" با اتوبوس از اقصی نقاط ایران برای مراسم خمینی 800000 نفر به تهران آورده می شوند یعنی هم زمان بیست هزار دستگاه اتوبوس استفاده می گردد فقط برای حمل افراد جهت نمایش دادن ، اگر برای آوردن و  برگرداندن هر نفر از هشت صد هزار نفر  100000 تومان خرج شود مبلغ هشتاد میلیارد تومان می شود که از جیب مردم خرج می کنند.
طبق اعلام بانک مرکزی هم اکنون هفت میلیون پرونده افراد بدهکار به بانکها وجود دارد که بدهی  های خود را به بانک پرداخت نمی کنند که از این 7 میلیون نفر 5/3 میلیون نفر آنها هر کدام بیشتر از ده میلیارد تومان وام گرفته اند نکته اصلی اینجاست که دستگاه قضایی نمی خواهد یا قادر به محاکمه آنها نیست، چرا؟؟ چون همه ی آن پرونده ها مربوط به سران و اطرافیان حکومت جمهوری اسلامی هستند، این همه دزدی و چپاول از جیب مردم می کنند اما برای زلزله زدگان نه خود کاری می کنند نه حتی می گذارند مردم خودشان به همدیگر کمک کنند و اگر کسی بخواهد فداکاری کند و به هموطن زلزله زده اش کمک رسانی کند او را دستگیر کرده و محاکمه اش می کنند، این بی شرمی فقط از جمهوری اسلامی می تواند سر بزند .
لازم است همه ی هم وطنان بخصوص طبقه کارگر بدانند، تا زمانی که جمهوری اسلامی برقرار است امکان ندارد بتوانیم به خواسته های خود برسیم .
ما ضمن اینکه به شدت حکم صادره توسط قاضی وابسته علیه امدادگران کمپ سرند را محکوم می کنیم خواستار لغو و عدم تعقیب امدادگران کمپ سرند هستیم.


پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!!

پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته ی حمایت از شاهرخ زمانی

27/10/1391


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر