۱۳۹۶ مهر ۱۳, پنجشنبه

جمهوری اسلامی باعث مرگ محمد جراحی شد!!!

بیانیه 150
جمهوری اسلامی باعث مرگ محمد جراحی شد!!!

ما مرگ رفیق مبارز محمد جراحی ( مهرداد شمس رودی ) را به طبقه کارگر ، خانواده اش (مادر ، فرزندان و برادرش ...) و همچنین به رفقایش تسلیت گفته اعلام می داریم راه محمد ، مبارزه علیه سرمایه داری و جمهوری اسلامی را تا بر قراری سوسیالیسم ادامه خواهیم داد.
امروز پنجشنبه 13 مهر 1396 محمد جراحی در بیمارستان بر اثر بیماری سختی که توسط جمهوری جنایت کار اسلامی در زندان به او تحمیل شده بود جان باخت ، محمد جراحی از فعالین سیاسی و کارگری که برای رسیدن طبقه کارگر به مطالباتش از جانش مایه گذاشت در مبارزه با سرمایه داری و جمهوری اسلامی (دولت سرمایه داری) لحظه ای سکوت نکرد و با مبارزات و فداکاری هایش حتی پس از کشته شدن شاهرخ زمانی در زندان به دست ماموران اسلامی راه رفیق همرزم خود شاهرخ زمانی را ادامه داد، محمد به دعوت شاهرخ زمانی عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری شده بود و در سال 85 در حین توزیع نشریات کمیته پیگیری دستگیر شد و به چهار ماه زندان محکوم شده و حبس خود را گذراند که بر اثر زندانی شدن در آن زمان از کار خود که کارگر انبار دار در عسلویه بود اخراج شد و پس از آن با مسافر کشی در تبریز زندگی خود را می گذراند که در سال 1390 با اتهام ساختن گروه بر انداز نظام فاشیستی اسلامی همراه شاهرخ و سه نفر دیگر دستگیر شد که 5 سال در زندان بود و در زندان با نقشه های از پیش طراحی شده ماموران اسلامی گرفتار بیماری های گوناگون از جمله سرطان شد . محمد جراحی که از اعضای فعال تشکل جنبش دمکراتیک کارگری بود بر اثر این اتهام  پنج سال در زندان بود و به محض آزادی از زندان به دیدار رفیق خود شاهرخ زمانی در وادی رحمت آباد شتافت و در سر مزار شاهرخ به او گفت که مبارزه را تا پای جان ادامه خواهد داد و به گفته اش عمل کرد تا که امروز ما را تنها گذاشت و به شاهرخ پیوست.
 محمد پس از آزادی از زندان در سال 95 مدت کوتاهی در شهر آستارا مشغول به کار شد که متاسفانه بیماری به او اجازه ادامه کار را نداد. حدود چهار ماه بود با بیماری سخت تحمیل شده از طرف جمهوری اسلامی دست به گریبان بود.
ما به محمد می گوییم رفیق مبارز، فداکاری های شما عزیزان را ارج می نهیم و با صدای بلند می گوییم رفیق محمد راهت را ادامه خواهیم داد.
لازم است بیان کنیم که نام مستعار رفیق محمد جراحی " مهرداد شمس رودی " بود.
ما در آینده از مبارزات او قبل و بعد از سال 85  بیشتر خواهیم نوشت و زندگی نامه او را منتشر خواهیم کرد، تا از این طریق تجربیات رفیق محمد به فعالین و کارگران مبارز انتقال داده شود..
پر ره رو باد راه سرخ انقلاب کارگران
درود بر محمد جراحی
زنده باد سوسیالیسم
سرنگون باد جمهوری اسلامی سرمایه داری
سرنگون باد سرمایه داری

کمیته حمایت از آرمانهای شاهرخ زمانی
13/7/1396


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر