۱۳۹۴ خرداد ۱۱, دوشنبه

گزارش تصویری از آخرین وداع زندانیان رهسپار چوبه دار – قزلحصار

خبرگزارى هرانا – فیلم کوتاه و تصاویر پیش رو صحنه های آخرین وداع فرزاد طاهایی و امین بابایی دو تن از زندانیان گروه ۱۳ نفره ای که روز یازدهم خردادماه در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند را روایت میکند. خبرگزاری هرانا قصد دارد با انتشار این ویدئو، نظر افکار عمومى را به مسئله اعدام و مخصوصا اعدام محکومان جرائم مواد مخدر جلب نماید.
در ماه هاى اخیر، اعدام هاى گروهى و اعلام نشده و گاه اعدام در ملأ عام، در حالى شدت گرفته است که پیش از این قرار بود در اردیبهشت ماه امسال، لایحه اى مبنى بر لغو مجازات اعدام براى جرائم مواد مخدر در صحن علنى مجلس مطرح شود.
در این میان زندان قزل حصار کرج، با فاصله زیادی از سایر زندان های ایران، با مسئله اعدام متهمان جرائم مواد مخدر روبرو بوده است.
از نیمه دوم اردیبهشت، دست کم پنجاه مورد اعدام جرائم مواد مخدر در زندان قزل حصار کرج گزارش شده است که اغلب در گروه هاى چند نفره و به صورت اعلام نشده بوده است.
صبح شنبه نیز، ١٣ زندانى در زندان قزل حصار کرج براى اجراى حکم به سلول انفرادى منتقل شدند، در این میان، یکى از محکومین به اعدام به نام بهمن خرم براى تشکیل پرونده جدید و به تاخیر افتادن اعدام، اقدام به قتل یکى از همبندیان خود کرد.
یکى از محکومین نیز قبل از اجراى حکم و در سلول انفرادى به ایست قلبى دچار شد و با مرگ در سلول به چوبه دار نرسید، همچنین گزارش هاى تایید نشده، حاکى از آن است که مادر یکى از محکومین به اعدام، پس از انجام آخرین ملاقات، با پرتاب کردن خود از پل فردیس کرج اقدام به خودکشى کرده است.

خبرگزارى هرانا، به این بهانه مجددا از عموم هموطنان براى مشارکت در امر گزارشگرى نقض حقوق بشر دعوت به عمل مى آورد، هموطنان علاقمند مى توانند گزارش ها و مستندات خود از جمله گزارش هاى تصویرى را از طریق صفحات فیسبوک، وب سایت یا آدرس ایمیل infi@hra-news.org مربوط به خبرگزارى هرانا، در اختیار این نهاد مدافع حقوق بشر قرار دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر