۱۳۹۴ خرداد ۱۹, سه‌شنبه

حمایت جمعی از زندانیان بند دارالقران زندان رجایی شهر از بهنام ابراهیم زاده

اطلاعیه شماره ٢۶: “کمپین بهنام را آزاد کنید
جرم بهنام اعلام انزجار علیه اعدام هاست
در اطلاعیه های قبل از انتقال بهنام ابرهیم زاده از چهره های شناخته شده کارگری در بند دارالقران به زندان انفرادی خبر دادیم. این انتقال بدنبال درگیری لفظی بهنام با نجم الدین حسینی مسئول جنایتکار این بند بخاطر بیانیه ای که در آن بهنام انزجار خود را علیه اعدام ها بعنوان قتل عمد دولتی اعلام کرده بود، صورت گرفت. و بدنبال آن بنا بر تصمیم مقامات جنایتکار زندان و خدابخشی دادیار زندان قرار بر این شد که بهنام ۶ روز در انفرادی بماند و همچنان از حق درمان و حق مرخصی محروم بماند. به گزارش رسیده به کارزار “بهنام را آزاد کنید” در اعتراض به این وضعیت در هفتمین روز انتقال بهنام به بند انفرادی، جمعی از زندانیان بند دارالقران طی بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت او، حمایت خود را از بهنام ابراهیم زاده اعلام کرده و خواستار بازگشت فوری او به بند دو رجایی شهر و رسیدگی به وضعیت درمانی وی شده اند. (متن این نامه ضمیمه است).
ما نیز همچون همبندان بهنام، نگران وضعیت او هستیم. بهنام با توجه به بیماریهای متعددی که در زندان به آن مبتلا شده است، با توجه به محرومیت از دارو و درمان بعنوان یکی از شکنجه هایی که بر وی وارد شده است، و نیز بدنبال ضرب و شتمی که در دهم خرداد صورت گرفته است، در وضعیت جسمانی بدی قرار دارد. بهنام نیاز به حمایت و پشتیبانی اضطراری ما دارد. فشار بیاوریم که تصمیم جنایتکارانه مقامات زندان در قبال او شکسته شود و او سریعا مورد معالجه و درمان قرار گیرد. فشار بیاوریم که در اولین فرصت به بهنام مرخصی داده شود که هم امر معالجه و درمانش را به پیش برد و هم کنار فرزندش نیما که به بیماری خطرناک سرطان مبتلاست باشد. خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط بهنام شویم.
بهنام ابراهیم زاده یک رهبر کارگری، یک مدافع حقوق کودک و حقوق انسان است که امروز با بلند کردن پرچم اعتراض علیه اعدام ها، صدای اعتراض کل جامعه است. بهنام شایسته بیشترین حمایت هاست. بکوشیم تا در سطح جهانی صدای اعتراض بهنام ابراهیم زاده باشیم.
پتی شنی را که از سوی کمپین “بهنام را آزاد کنید” در حمایت از او بر روی سایت ها گذاشته است، را برای دوستان خود بفرستید و بخواهید حمایت کنند. . این پتی شن را در لینک زیر میتوانید امضا کنید و به دوستانتان نیز خبر دهید که آنرا امضا کنند.
خانواده بهنام ابراهیم زاده را تنها نگذارید و آنها را در حلقه حمایت و پشتیبانی خود قرار دهید.
٢٠ ژوئن روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی فرصت مناسبی است که صدای بهنام و بهنام ها در سراسر جهان باشیم. وسیعا به این روز بپیوندید و خواستار آزادی فوری بهنام و همه زندانیان سیاسی شوید.
بهنام ابراهیم زاده و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.
متن نامه حمایتی جمعی از زندانیان دارالقران از بهنام ابراهیم زاده را در زیر میخوانید.:
بیانیه جمعی از زندانیان بند دارالقران رجایی شهر کرج
هفت روز از درگیری لفظی دوست عزیزمان بهنام ابراهیم زاده با نجم الدین حسینی رییس کینه توز اندرزگاه گورستان زنده ها در فراموشگاه رجایی شهر گذشت، هفت روز از ضرب و شتم بهنام توسط نجم الدین حسینی و مامورانش گذشت، هفت روز از انتقال بهنام به سلول انفرادی گذشت و اکنون هفتمین روز است که بهنام در اعتصاب غذا به سر می برد… ما امضاء کنندگان این بیانیه بعنوان دوستان و همبندیان او که به شدت نگران وضعیت او هستیم خواستار بازگشت بهنام ابراهیم زاده به اندرزگاه دو و رسیدگی به وضعیت درمانی او هستیم.
محمد رضا عالی پیام،، مسعود عرب چوبدار،، فرید آزموده، ، حجت حاتمی،، ایرج حاتمی، ، رضا کاوه،، علیرضا فراهانی.،،بهزاد ترحمی، ، وحید موسوی
١۶ خرداد ١٣٩۴ ٬ ۶ ژوئن ٢٠١۵
کارزار ” بهنام را آزاد کنید
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
shiva.mahbobi@gmail.com, ۰۰۴۴ ۰ ۷۵۷۲۳۵ ۶۶۶۱
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
shahla_daneshfar@yahoo.com , ۰۰۴۴ ۰ ۷۷۷۹۸۹ ۸۹۶۸
کودکان مقدمند
afsanehvahdat13@gmail.com,   ۰۰۴۶-۷۰۲۴۶۸۴۵۴
حمایت کنندگان از کارزار ” بهنام را آزد کنید”:- انجمن وکلاى سوسیالیت انگلستان, نهاد مادران علیه اعدام, کمیته حمایت از شاهرخ زمانى , اتحادیه سراسری کارگران سوئد، ال او، اتحادیه سراسری کارگران تونس، جی یو تی تی، سازمان سراسری کارگران ساختمانی عراق، شبکه همبستگی کارگری خاورمیانه و شمال آفریقا، سازمان عفو بین الملل شعبه سوئد، جمعی از زندانیان سایسی در زندان رجایی شهر، اتحادیه کارگران پست کانادا و
  •  

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر