۱۳۹۳ آذر ۶, پنجشنبه

گزارشی از زندان رجایی‌شهر کرج
تشدید شکنجه‌های روحی و جسمی در زندان رجایی‌شهر کرج
تحمیل تغذیه‌ی ناقص بر زندانیان با رایج کردن کامل سویای حیوانی
برگرداندن حسن طفاح، پیرمرد ۸۶ ساله‌ی مبتلا به سرطان در آستانه‌ی مرگ به زندان
برگرداندن بدون درمان عفیف نعیمی از بیمارستان
عدم اعزام بیماران اورانسی بدحال به بیمارستان
زندانیان تبعید شده به بندهای خطرناک از جمله شهرام چینیان و ۸ نفر از نظامیان سابق ازجمله فرید آزموده، ایرج حاتمی و علیرضا فراهانی هم‌چنان در این بندها نگه‌داری می‌شوند.
شورای سالن ۱۲ زندانیان سیاسی با تسلط اصلاح‌طلبان
زندان رجایی‌شهر کرج محل نگه‌داری حدود ۶ هزار زندانی و ۲۳۰۰ نفر محکوم به اعدام در آستانه‌ی اجرای حکم می‌باشد. از این میان حدود ۲۵۰ زندانی عقیدتی و سیاسی در سالن ۱۰ و ۱۲ و دیگر بندهای عادی می‌باشند که از این میان ۴۲ زندانی عقیدتی و سیاسی محکوم به اعدام از جمله زانیار و لقمان مرادی، ارژنگ داوودی، شهرام احمدی و ده‌ها محکوم به حبس ابد با سابقه‌ی زندان بیش از ۲۰ سال و حبس‌های سنگین از ۵ تا ۳۰ سال در زندان می‌باشند. ماشین کشتار ولایت فقیه با هدایت موتور و مغز خود یعنی وزارت اطلاعات تمامی این افراد را در شرایط مرگ تدریجی قرار داده است. منع کوچک‌ترین حقوق قانونی از جمله آزادی‌های مشروط، کار در بیرون زندان، مرخصی، ملاقات حضوری، تلفن، مکاتبه، امکانات ورزشی و آموزشی در داخل زندان، نگه‌داری زندانیان در سلول‌های کوچک با تراکم بالا، هواخوری ۲ و نیم ساعته به جای صبح تا غروب، که همه و همه با هدایت وزارت اطلاعات در نقض کامل ماده‌ی ۲۲ آیین‌نامه‌ی داخلی زندان‌ها مبنی بر عدم دخالت در کار زندان‌ها می‌باشد.
توسط این شکنجه‌گران، بعد از دوران شکنجه و بازجویی اولیه و حکم‌های سفارشی توسط قضات غیرمستقل، در یک خیمه‌شب‌بازی در دادگاه‌های چند دقیقه‌ای که احکام صادره از سوی شکنجه‌گران و اداره‌ی اطلاعات را اعلام می‌کنند، در داخل زندان نیز این ماشین جنگی دست از سر زندانیان برنمی‌دارد. در بازجویی، پرونده‌سازی و صدور حکم‌های مجدد مانند ارژنگ داوودی، شاهرخ زمانی و بهنام ابراهیم‌زاده، باید موارد گفته شده توسط آن‌ها صورت بگیرد. در همین شرایط در طی سال‌های گذشته ده‌ها نفر از جمله محسن دگمه‌چی، منصور حشمت‌ساران، منصور رادپور، علیرضا کرمی خیرآبادی و افشین اسانلو، عملا به قتل رسیدند و چندین نفر از جمله حسن طفاح، ماشاالله حائری، فواد مقدم، امان‌الله صمیمی، ریاض‌الله سبحانی و علی سلان‌پور در نوبت مرگ قرار دارند.
در طول هفته‌های اخیر، جیره‌ی سویای حیوانی را در طول هفته از ۲ مرتبه به ۵ مرتبه افزایش داده‌اند، ماست انفرادی و کَره‌ی کوچک از وعده‌های غذایی حذف شده است.
عفیف نعیمی که بر اثر بیماری قلبی در وضعیت خطرناکی به بیمارستان منتقل شده بود، بدون درمان مجددا به زندان برگردانده شد.
افراد تبعیدشده به بندهای عادی مانند شهرام چینیان و ۸ نفر از زندانیان نظامی، برخلاف اصل تفکیک جرائم هم‌چنان در بندهای خطرناک نگه‌داری می‌شوند. معاون دادستان، خدابخشی، به عنوان پادوی وزارت اطلاعات، هم‌چنان با درخواست قانونی زندانیان و خانواده‌هایشان برای ملاقات حضوری، مرخصی، آزادی مشروط و غیره مخالفت می‌کند.
در چنین شرایطی با نوکری و پادویی اصلاح‌طلبان حکومتی، به قول مردانی، رییس زندان، شورای کنونی عقلای بند به بازیچه‌ی حکومت تبدیل شده است. که نه تنها در راستای مطالبات زندانیان در چهارچوب آیین‌نامه‌ی داخلی سازمان زندان‌ها عمل نمی‌کند، بل‌که با کمک زندان‌بانان در راستای انتفاعی کردن زندان و خصوصی‌سازی زندان‌های دولت حسن کلید عمل می‌کنند. با کمک آن‌ها، بهداشت و درمان، تغذیه و حتی نظافت بر خلاف آیین‌نامه‌ی داخلی زندان‌ها و در راستای منافع مافیای چپاول، پولی شده است.
این مزدوران و نوکران حکومت، به جای تلاش برای رسیدن به مطالبات قانونی فوق‌الذکر، در راستای دامن زدن به اختلافات درونی زندانیان که دیکته شده حکومت است، با هوچی‌گری در مورد زندانیانی که رژیم سازمان‌یافته آن‌ها را معتاد می‌کند و آن‌هایی که رژیم برچسب جاسوسی می‌زند، عملا همانند رژیم رفتار می‌کنند. که البته دست آن‌ها رو شده و ما فهمیده‌ام که با توطئه‌ی جمع حداکثر ۱۰ – ۱۲ نفره‌ی آنان، ارژنگ داوودی به بندرعباس، شاهرخ زمانی به قزلحصار و سمکو خلقتی به زندان اوین تبعید شدند و اخیرا نیز دوستان نظامی با توطئه و هم‌دستی آنان به بند عادی تبعید شدند. البته این مسائل عادی می‌باشد که سگ زرد برادر شغال است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر