۱۳۹۳ آبان ۲۲, پنجشنبه

پرونده سازی جدید برای افشین بایمانی


خبرگزاری هرانا – ماموران زندان به افشین بایمانی اطلاع داده‌اند که برای وی پرونده جدیدی تحت عنوان توهین به مقدسات و توهین به رهبری مفتوح شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۹ شب چهارشنبه ۲۱ آبان ماه به افشین بایمانی که بیش از ۱۴ سال را در زندان سپری کرده است اطلاع داده شد که برایش پرونده‌ای تحت عنوان توهین به مقدسات و توهین به رهبری مفتوح شده است.
یکی منبع مطلع در این‌خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «امشب افشین بایمانی را به نگهبانی زندان فراخواندند و یک نفر از حفاظت زندان آمده بود. یک برگه از طرف دادگاه کرج آورد و در مورد اتفاقی که چند روز پیش در بهداری افتاده بود دوباره بازجویی کردند. یک برگه با مهر دادگاه کرج بود. طی سئوال و جواب‌ها از وی در مورد توهین به مقام رهبری و توهین به مقدسات پرسیده شد وقرار شد بزودی افشین به دادگاهی در کرج اعزام شود.»
این منبع در بخشی از سخنانش گفت: «روز شنبه ۱۷ آبان ماه که افشین بایمانی به بهداری زندان مراجعه کرده بود می‌بیند که یک زندانی متهم به قتل بنام احد فتحیان چندین جای بدنش خونریزی داشته و در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و مسئولان بهداری نیز رسیدگی به حال وی نمی‌کردند. افشین به این موضوع اعتراض می‌کند و همین امر باعث تشکیل پرونده برای وی می‌شود.»
افشین بایمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» بازداشت و به اعدام محکوم می‌شود.
این حکم در دادگاه تجدید نظر به تایید می‌رسد، اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تقلیل می‌ابد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر