۱۳۹۰ شهریور ۳۰, چهارشنبه

علیه صدور احکام سنگین زندان برای فعالین کارگری اعتراض کنیم

شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی تبریز به دنبال محاکمه شاهرخ زمانی، نیما پوریعقوب، ساسان واهبی وش و محمد جراحی در روز پنج شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٠، این فعالین را به زندانهای طویل المدت محکوم و احکام صادره را در تاریخ ٦ شهریور ابلاغ کرده است. لازم به ذکر است که در جلسه دادگاه، سه تن از متهمان، وکیل نداشتند و از ورود کلیه افراد خانواده و دوستان این فعالان به جلسه دادگاه، ممانعت به عمل آمده است. این افراد از خرداد ٩٠ تاکنون بازداشت و به مدت یک ماه در سلولهای انفرادی بسر برده‌اند.
احکام صادره علیه این فعالین به شرح زیر است:
١ - شاهرخ زمانی: ده سال حبس تعزیری به اتهام تشکیل گروه مخالف نظام و یک سال حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام
٢ - محمد جراحی: پنج سال حبس تعزیری
٣ - نیما پور یعقوب: پنج سال حبس تعزیری به اتهام تشکیل گروه مخالف نظام و یک سال حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام
٤ - ساسان واهبی وش: نود و یک روز حبس تعزیری به اتهام عضویت در گروه مخالف نظام و نود و یک روز حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام
معلوم است چنین اتهاماتی کاملا بی اساسند. برای هر فعال و معترضی به شرایط موجود، چسباندن این نوع اتهامات کاری معمول و همیشگی دستگاه قضائی برای ایجاد رعب و وحشت و به سکوت کشاندن عموم است.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، احکام صادره علیه فعالین کارگری، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، نیما پوریعقوب و ساسان واهبی وش را شدیدا محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنان می‌باشد.
انجمن صنفی كارگران برق و فلزكار كرمانشاه
٢٥ شهریور ١٣٩٠

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر