۱۳۹۰ شهریور ۲۵, جمعه

بیانیه شماره 21


با اعتراضات متحدانه نظام را وادار به عقب نشینی کنیم!!!


حکم محکومیت برای 5 زندانی یک پرونده در تبریز که عبارتند از : شاهرخ زمانی ، محمد جراحی ، بیوک سیدلر، نیما پور یعقوب و ساسان واهبی وش طی گذشته صادر شده ودر اینترنت منتشر گردیده است . با توجه به اینکه هنوز احکام فوق به زندانیان و خانواده ها ابلاغ نشده است و با توجه به اینکه منتشر کننده احکام صادره منبع ناشناس بوده است وحتی از جانب این منبع ناشناس و هیچ منبع دیگری برای ما ارسال نشده بود ، کمیته حمایت از شاهرخ زمانی در تاریخ 22/6/1390 طی بیانیه 20 اعلام کرد که صحت یا عدم صحت این خبر مورد تردید است . دو روز پس از این بیانیه، یک دوست بوسیله ایمیلی صحت خبر منتشر شده را به این کمیته اعلام کرد.

در نتیجه ما ضمن اعلام صحت داشتن احکام صادره از تمامی کارگران و جوانان و مردم می خواهیم سکوت نکنند و نگذارند جمهوری اسلامی فرزندان این کشور را از کارگران گرفته تا دانشجویان ، از خبر نگاران گرفته تا وبلاگ نویسان و از فعالین مدنی گرفته تا فعالین ملی را در زندانها نگهدارد.

از تمامی مردم بخصوص نسل جوان می خواهیم در شعارها و اعتراضات خود یک صدا خواستار آزادی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شوند.

به یاد داشته باشیم که حق تعیین سرنوشت برای همه ی ملل و حفظ محیط زیست از مطالبات مقدماتی طبقه کارگر است . کارگران همیشه در این خواسته ها پیش قدم بوده و هستند .و با توجه به اینکه برای کارگران یک کارفرمای ترک زبان هیچ تفاوتی با یک کارفرمای فارس یا کرد ویا هر ملیتی دیگر ندارد و بدست همه ی آنها استثمار می شود .وامروز که آتش حق طلبی در تمامی آذربایجان شعله ور است و در رابطه با حفظ محیط زیست جوانان و مردم آذربایجان پیش قدم شده اند لازم به یاد آوری است بدون ورود یک دست طبقه کارگر به اعتراضات سراسری و اعتصاب عمومی هیچ بخشی از مردم نمی توانند به خواسته های خود برسند .

ما از کارگران ، دانشجویان و فعالین ملی و مدنی در ایران بخصوص در آذربایجان می خواهیم از تمامی زندانیان، متحدانه حمایت کرده و آزادی بی قید و شرط و فوری آنها را یک صدا فریاد بزنند.

ما از کارگران ، تشکل های کارگری و جوانان انقلابی در ایران بخصوص در اذربایجان می خواهیم به هر شکل ممکن که می توانند در خواست و اعتراضات خود را برای آزادی بی قید و شرط و فوری زندانیان گسترش بدهند.همچنین از ایرانی های خارج از وطن می خواهیم با کسب حمایت عملی از روابطی که با احزاب ، تشکل ها و سازمانهای کشورهای دیگر دارند در مقابل سفارتخانه های جمهوری اسلامی دست به اعتراضات منظم و گسترده با برنامه های دقیق بزنند.

به یاد داشته باشیم که یک فرصت هرگز دو بار تکرار نمی شود ، نگذاریم فرصت ها بسوزند.پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!!


پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.


کمیته حمایت از شاهرخ زمانی


25/6/1390


از تمامی دوستان و حتی آنهای که ما را برسمیت نمی شناسند، تقاضا داریم به خاطر گسترش اتحاد و یک دستی طبقاتی حداقل اخبار خود را در حین ارسال برای همه برای کمیته حمایت از شاهرخ زمانی نیز ارسال کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر