۱۳۹۳ فروردین ۱۹, سه‌شنبه

اتحادیه آزاد کارگران ایران: شاهرخ زمانی و همه کارگران زندانی آزاد باید گردند

بنا بر خبرهای منتشره و نامه ای که محمد جراحی کارگر زندانی منتشر کرده است شاهرخ زمانی فعال کارگری و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری بیش از یکماه است که در اعتصاب غذا بسر می برد.

شاهرخ زمانی علیرغم محکومیت 11 ساله اش به زندان از جمله کارگران دربندی است که بدون حکم قضائی از طریق انتقال از زندانی به زندان  دیگر بطور مرتب مورد آزار و اذیت قرار میگیرد و کسی پاسخگوی تحمیل چنین وضعیتی بر این کارگر  زندانی شریف و مبارز نیست. به همین دلیل وی در اعتراض به این وضعیت و انتقالش از زندان گوهردشت به زندان قزلحصار دست به اعتصاب غذا زده است و در حال حاضر بدلیل بیش از 30 روز اعتصاب غذا در وضعیت جسمانی بسیار خطرناکی قرار گرفته است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با تقدیر از محمد جراحی که علیرغم  بیماری سرطان و محبوس بودن در زندان مرکزی تبریز نامه ای را در حمایت از شاهرخ زمانی منتشر کرده است اعلام میدارد: شاهرخ زمانی، محمد جراحی، رضا شهابی،بهنام ابراهیم زاده و دیگر کارگران و انسانهای آزادیخواهی که در زندانهای سراسر کشور محبوس شده اند می باید فورا و بی هیچ قید و شرطی آزاد شوند. این کارگران هیچ جرمی جز دفاع از حقوق انسانی طبقه کارگر ایران مرتکب نشده اند و شایسته بیشترین حمایتها از سوی کارگران ایران و سازمانها و نهادهای حقوق بشری در سطح جهان هستند.

ما با حمایت از مبارزات شاهرخ زمانی در داخل زندان برای برخورداری از حقوق انسانی یک زندانی،  همبستگی خود را با کارگران دربند و عموم زندانیان آزادیخواه اعلام میداریم و با درخواست از شاهرخ زمانی برای پایان دادن به اعتصاب غذا جهت حفظ سلامتی اش،  حمایت همه جانبه تشکلهای کارگری، افکار عمومی و بویژه سازمانهای بزرگ کارگری در سطح جهان را ضامن بهبود شرایط کارگران زندانی و آزادی آنان میدانیم و بدینوسیله از عموم این تشکلها و نهادهای حقوق بشری در سطح جهان میخواهیم تا در همبستگی با کارگران ایران دست به اعتراضات گسترده ای در حمایت از حقوق پایه ای کارگران زندانی در ایران و آزادی آنان بزنند.

ما مسئولیت هر گونه آسیب جسمانی بر شاهرخ زمانی را مستقیما متوجه بالاترین مقامات قضائی و حکومتی کشور میدانیم و در اولین قدم خواهان تحقق فوری خواست شاهرخ زمانی برای انتقال از زندان قزلحصار به زندان گوهردشت، توقف آزار و اذیت این کارگر زندانی و انتقال محمد جراحی، رضا شهابی و محمد مولانایی جهت درمان به بیمارستانهای خارج زندان و فراهم کردن شرایط لازم برای قرار گرفتن بهنام ابراهیم زاده در کنار فرزند بیمارش هستیم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 19 فروردین ماه 1393

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر