۱۳۹۳ مهر ۲۹, سه‌شنبه

بیانیه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر در حمایت از زندانیان اعتصابی کُرد


چهارشنبه هفته گذشته 23 مهر ماه  1393درسالن ملاقات زندان رجایی شهر کرج حادثه ای رخ داد که مایه ی تاسف برای همه انسان های آزادیخواه و مایه شرمساری برای مسوولان قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی است. رفتار و برخورد نابخردانه ای که به تجربه درازمدت نه اولین مورد از نوع خود بوده و نه آخرین. نفرت و کینه ماموران زندان رجایی شهر نسبت به زندانیان سیاسی و عقیدتی به حدی است که روز چهارشنبه یکی از زندانیان کرد سنی مذهب را در برابر چشم خانواده خود مورد ضرب و شتم و توهین و اهانت قرار دادند.
دولت ایران به طور سیستماتیک به شیوه های گوناگون زندانیان سیاسی و عقیدتی و خانواده هایشان را مورد اذیت و آزار و توهین و اهانت قرار می دهد. حمله گارد به بند سیاسی 350 اوین و رفتار خشونت آمیز ماموران گارد با زندانیان در 28 فروردین معروف به " پنج شنبه ی سیاه " و حبس و انفرادی و پرونده سازی و تبعید زندانیان بند 350 به تبعیدگاه رجایی شهر هنوز از خاطر و ذهن خانواده های زندانیان و افکار عمومی فراموش و زدوده نشده است.
این زندانیان همواره از بسیاری از حق و حقوق اساسی که حتی در قوانین همین نظام کتبا به آن اشاره شده است محروم می باشند. 250 زندانی عقیدتی و سیاسی و 140 زندانی اعدامی و ده ها زندانی با حبس ابد و حبس های 5 تا 35 ساله در تبعیدگاه جهنمی زندان رجایی شهر در حال مرگ تدریجی قرار دارند.
زندان رجایی شهر مخوف ترین زندان فوق امنیتی است که از دید افکار عمومی و سازمان ها و نهادهای حقوق بشری پنهان مانده و دولت مردان ایران به همین منظور این زندانیان را در بدترین شرایط ممکن در حبس نگه داشته و با آن ها رفتار و برخوردهای غیر انسانی و غیر قانونی می کند.
این زندانیان در سلول های انفرادی تک نفره که به علت نبود فضای کافی سه تا چهار زندانی را در آن جا داده اند و با هواخوری دو نیم ساعته به جای صبح تا عصر و منع امکانات قانونی از جمله مرخصی ، ملاقات های حضوری، حق استفاده از تلفن و عدم رسیدگی پزشکی و فضای کم و غیر بهداشتی و در کنار همه این ها، کار گذاشتن سیستم های شنود و پارازیت که باعث سردرد های میگرنی و بعضی عوارض دیگر را برای زندانیان در پی داشته و دارد، دوران حبس خود را سپری می کنند. زندانیان سیاسی و عقیدتی با مجازات های انتقام جویانه و مضاعف تاوان حق خواهی و حق گویی خود را به گونه ای مستمر پس می دهند.
در کنار همه اینها در پاسخ به ضرب و شتم اهانت آمیز یکی از هم بندان کرد سنی مذهب (جمشید دهقانی) آن هم در مقابل خانواده مظلومش که از مسافتی دور برای ملاقات آمده بودند اکثر زندانیان سالن ده بند چهار رجایی شهر دست به اعتراض زده اند و خواستار مجازات خاطیان و عاملان و پوزش خواهی از هم بند مضروب و توقف رویه جاری و تغییر شرایط موجود و خصوصا سالن ملاقات شده اند.
ما امضا کنندگان زیر ضمن حمایت از خواسته های به حق و قانونی و اعتراض به رویه های غیر قانونی و ناعادلانه جاری، خواهان تغییر شرایط و اجرای قانون و احقاق حقوق همه زندانیان می باشیم.1- حشمت الله طبرزدی 2- شاهرخ زمانی 3- صالح کهندل 4- رضا اکبری منفرد 5- محمدعلی منصوری 6- محمد امیر خیزی 7-سعید رضوی فقیه 8- اسدالله هادی 9- محمد اکرمی پور 10- علیرضا فرهانی 11- ایرج حاتمی 12- فریده آزمون 13- سعید شیرزاد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر