۱۳۹۳ مهر ۱۰, پنجشنبه

بیانیه فعالین کارگری زندانی و جمعی از زندانیان سیاسی در حمایت از خواسته ها و اعتراضات کارگران


بیانیه فعالین کارگری و جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در حمایت از خواسته ها و اعتراضات کارگران در نقاط مختلف کشورجهت اطلاع افکار عمومی و انتشار در رسانه ها در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار داده شده است .
متن بیانیه به قرار زیر می باشد:
در شرایطی که ایران ثروتمندترین کشور جهان با رتبه دهم معدن و دوم نفت و گاز دنیا شناخته است ، اما سیاست ضد انسانی حاکم و مافیای قدرت و ثروت ، با اعمال سیاست های خشن و پلیسی در عرصه اجتماعی و سیاسی و محیط کار و اماکن کارگری متأسفانه بالاترین آمار بیکاری ، تورم و گرانی افسارگسیخته ، فقر و بی سوادی ، اعتیاد و تن فروشی شده و ثروت های ملی و منابع طبیعی جولانگاه آقازاده ها شده است و کارگران با دستمزدهای ۴\۱ خط فقر و قراردادهای موقت و یا سفید امضا با فقر دست و پنجه نرم می کنند و حاکمیت کمر به نابودی تولید و تعطیلی کارخانجات و حذف سوبسیدهای عمومی ( نان ، آب و برق ) و با اخراج کارگران و یا عدم پرداخت حقوق معوقه و .... این قشر زحمت کش را به فلاکتی تاریخی کشانده است.
اما در این شرایط سخت ،حاکمیت دروغین و ستمکاران یعنی همانا مولتی میلیاردرهای حکومتی هرگونه صدای آزادیخواهانه و برابری طلبانه و هر گونه تشکل مستقل و یا حتی تجمع مسالمت آمیزی را با سرنیز قوه قهریه ، باتوم ، زندان ، شکنجه و اعدام پاسخ می دهد نمونه بارز و عیان آن چند هفته گذشته بازداشت و شلاق کارگران بافق، پتروشیمی رازی، گیلانا است. که برگ ننگین کوچکی از مثنوی هفتادمن حاکمیت است که گریبان این قشر زحمت کش را گرفت.

ما زندانیان سیاسی امضا کننده این بیانیه ضمن حمایت از خواسته های بر حق و قانونی کارگران ایران یقین داریم خیزش کارگران بافق ، گیلانا ، معادن البرز غربی، سوسنگرد، راه آهن اهواز علیه فقر ، تبعیض و ناعدالتی در برابر مافیای ثروت و قدرت حاکم بعنوان جزئی از مبارزات گسترده کارگران و زحمت کشان ستمدیده است که حس مبارزه و وحدت و همبستگی سراسری علیه استبداد و دیکتاتوری حاکم است که امید به زندگی شرافتمندانه و درخشان را در دل کارگران و خانواده این زحمت کشان روشن می کند و این اصل گویا و درس تاریخ بشر را اثبات می کند که آزادی و عدالت اجتماعی فقط و فقط به دست مردم و کارگران با اتحاد و مبارزه از طریق تشکلهای سراسری، صنفی،سیاسی و اجتماعی امکان پذیر است .

جمعی از زندانیان سیاسی و فعالین کارگری زندان رجایی شهر کرج
بهنام ابراهیم زاده، محمد امیر خیزی، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، ابوالقاسم فولادوند

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر