۱۳۹۳ تیر ۱۸, چهارشنبه

نهاد کودکان مقدمند: ١٢ ژوئیه روز حمایت جهانی برای نجات جان بهنام ابراهیم زاده و رضا شهابی دو چهره سرشناس مبارزات کارگری


 ١٢ ژوئیه روز حمایت جهانی برای نجات جان بهنام ابراهیم زاده و رضا شهابی دو چهره سرشناس مبارزات کارگری
خطر مرگ٬ جان این دو رهبر مبارزات کارگری را تهدید میکند!
بهنام ابراهیم زاده ــ اسعد ــ از فعالین محبوب کارگری و مدافع حقوق کودکان کار و خیابان٬ از روز سه شنبه ١٣ اردیبهشت ماه٬ با احضار به دادسرای "شهید مقدس" مستقر در زندان اوین مجددا به سلول انفرادی بند ۲۰۹ وزرات اطلاعات منتقل گردیده است.

بهنام جزو زندانیانی بود که در پنجشنبه سیاه٬ بند ٣٥۰ مورد هجوم گارد ضد شورش و اراذل و اوباش امنیتی زندان اوین قرار گرفت بشدت مضروب شد و از ١٣ اردیبهشت تا ٧ تیر ماه در انفرادی بند ٢٠٩ اوین زیر بازجویی قرار داشت، در هفتم تیرماه اجازه پیدا کرد که در حضور بازجو خانواده اش را ملاقات کند. بلافاصله مامورین امنیتی به منزل آنها هجوم بردند. در شرایطی که  نیما پسر ١٥ ساله او به بیماری سرطان مبتلا است، خانواده اش را زیر تهدید و فشار قرار دادند که هر چه از بهنام میدانند بگویند و کامپیوتر و یکسری اسناد را  از منزل وی با خود بردند.
تنها جرم بهنام ابراهیم زاده و سایر کارگران زندانی دفاع از کرامت انسانی و حق پایمال شده خانواده های کارگری و کودکان محروم آنهاست. برای این "جرم" بزرگ دستگیر٬ بازجویی٬ زندانی و شکنجه میشوند. مورد آزار و اذیت و توهین مداوم قرار می گیرند!
وضعیت جسمانی رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد و  از رهبران شناخته شده کارگری نگران کننده است. او از یازده خرداد  تا کنون در اعتراض به تبعید خود به زندانی رجایی شهر و عدم موافقت با مرخصی معالجاتی اش در اعتصاب غذا بسر میبرد و در این مدت ١٢ کیلو وزن کم کرده است. همبند وی شاهرخ زمانی یکی دیگر از رهبران کارگری دربند طی فراخوان به اعتراضی جهانی در مورد وضعیت نگران کننده رضا شهابی و تهدید خطر مرگ برای او هشدار میدهد.
این دو زندانی باید فورا مرخص شوند و تحت مراقبتهای اضطراری پزشکی قرار گیرند. رضا شهابی بعلت بی توجهی عمدی به درمانش٬ در زندان در مرز فلج شدن است. بهنام ابراهیم زاده زیر شکنجه های رژیم اسلامی به بیماریهای سخت مبتلا شده است.
رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند. بهنام باید کنار فرزند بیمارش باشد.

نهاد کودکان مقدمند
٦ جولای ۲۰١٤

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر