۱۳۹۳ تیر ۱۶, دوشنبه

٢١ تیر، ١٢ ژوئیه روز حمایت جهانی از رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده، خطر مرگ رضا شهابی را تهدید میکند

وضعیت جسمانی رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد و از رهبران شناخته شده کارگری نگران کننده است. او از یازده خرداد تا کنون در اعتراض به تبعید خود به زندانی رجایی شهر و عدم موافقت با مرخصی معالجاتی اش در اعتصاب غذا بسر میبرد و در این مدت ١٢ کیلو وزن کم کرده است. همبند وی شاهرخ زمانی یکی دیگر از رهبران کارگری دربند طی فراخوان به اعتراضی جهانی در مورد وضعیت نگران کننده رضا شهابی و تهدید خطر مرگ برای او هشدار میدهد.
این درحالیست که بهنام ابراهیم زاده یکی دیگر از رهبران کارگری که از ١٣ اردیبهشت تا ٧ تیر ماه در انفرادی بند ٢٠٩ اوین زیر بازجویی قرار داشت، در هفتم تیرماه اجازه پیدا کرد که در حضور بازجو خانواده اش را دیدار کند، اما بلافاصله شبانه به منزل وی ریختند و در شرایطی که پسر ١٥ ساله او نیما به بیماری سرطان مبتلا و تحت درمان است، خانواده اش را زیر تهدید و فشار قرار دادند که هر چه از بهنام میدانند بگویند و کامپیوتر و یکسری اسناد را از منزل وی با خود بردند.
این اتفاقات هشدار دهنده است. کمپین برای آزادی کارگران زندان در پاسخ به فراخوان کارگر زندانی، شاهرخ زمانی و در اعتراض به وضعیت نگران کننده رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده، روز ٢١ تیر برابر با ١٢ ژوئیه را روز جهانی حمایت از این دو فعال کارگری و زندانی سیاسی در زندان گوهردشت اعلام میکند و از تمامی سازمانهای کارگری و نهادهای انساندوست و انسانهای آزادیخواه در سراسر جهان میخواهد که به هر شکلی که میتوانند با این فراخوان همراهی کنند.
با حمایت و پشتیبانی خود به رضا شهابی اطمینان دهیم که ما صدای اعتراض او هستیم و از او بخواهیم که بخاطر حفظ سلامتی اش به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد.
خواستهای فوری ما عبارتند از: مرخصی رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده از زندان، اختصاص امکان درمانی فوری به رضا شهابی که در زندان به مرز فلج شدن رسیده است و از بیماریهای مختلف رنج میبرد و نیز به بهنام ابراهیم زاده که زیر شکنجه های رژیم اسلامی به بیماریهای بسیاری مبتلا شده است.
رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند. بهنام باید کنار فرزند بیمارش باشد.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
١٥ تیر ۱۳۹۳ ٬ ٦ ژوئیه ۲۰۱۴
Shahla_daneshfar@yahoo.com
Bahram.Soroush@gmail.com
http://free-them-now.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر