۱۳۹۳ مرداد ۵, یکشنبه

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى

فراخوان به مناسبت ١١ مرداد ، ٢ اوت، روز جهانی حمایت از رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده و شاهرخ زمانی

فراخوان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی به مناسبت ١١ مرداد ، ٢ اوت، روز جهانی حمایت از رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده و شاهرخ زمانی سه تن از چهره‌های شناخته شده کارگری

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در رابطه با وضعیت کارگران زندانی رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده و شاهرخ زمانی سه چهره دفاع از آزادیخواهی و انسانیت در زندانهای رژیم اسلامی، کمپینی را به پیش میبرد و در این راستا روز ١١ مرداد برابر با ٢ ماه اوت را روز جهانی حمایت از این کارگران و تمامی کارگران زندانی اعلام کرده است. در نتیجهٔ اعتراضات بی‌ وقفه رضا شهابی و به دنبال ۵۱ روز اعتصاب غذا علیه فشارهای رژیم اسلامی در زندان و محرومیتش از درمان و نیز بدنبال کارزاری جهانی، سر انجام وی  به بیمارستان امام خمینی انتقال یافت.  و بنا بر توافق ٢٩ تیر ماه رضا شهابی با آنان تصمیم بر این شد که او در قبال وثیقه به مرخصی استعلاجی کامل در خانه بدون هیچ گونه محدودیتی از طرف زندان تا مداوای کامل، اعزام شود و پس از اتمام مداوا با تشخیص پزشک به زندان بازگردد. بدین ترتیب رضا شهابی پس از مبارزه‌ای جانانه بر سر حق و حقوقش، در این روز موقتا به اعتصاب غذای خود خاتمه داد. پزشکان معالج رضا گفته اند که او باید زیر عمل جراحی دیسک کمر قرار گیرد. اما وضعیت جسمانی‌اش برای این عمل آماده نیست و در صورت انجام عمل جراحی در وضعیت کنونی، خطر مرگ او را تهدید میکند. رضا شهابی در زندانهای رژیم اسلامی چنین وضعیتی پیدا کرده و به مرز فلج شدن رسیده است. جمهوری اسلامی در قبال جان او و وضعیت جسمانی وخیم او مسئول است. رضا شهابی باید فورا آزاد شود.
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران  CFPPI ضمن حمايت‌ از این فراخوان از تمامی سازمانهای کارگری و نهادهای بشردوست و انسانهای آزادیخواه در سراسر جهان میخواهد به هر شکلی که میتوانند با این فراخوان همراهی کنند و در اين اعتراض جهانى شركت نمايند. با حمایت و پشتیبانی خود به رضا شهابی اطمینان دهیم که ما صدای اعتراض او هستیم و تا آزادى وی و بهنام ابراهیم زاده و شاهرخ زمانی‌ و دیگر زندانیان سیاسی  از زندان آرام نخواهیم نشست.
خواستهای فوری ما عبارتند از: اجرای کامل خواستهای فوری رضا شهابی و توافقات انجام شده با او، مرخصی بهنام ابراهیم زاده از زندان و اختصاص امکانات درمانی فوری به وی که زیر شکنجه‌های رژیم اسلامی به بیماریهای بسیاری مبتلا شده است. رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، شاهرخ زمانی و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند. بهنام باید کنار فرزند بیمارش باشد.
  کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران CFPPI

 شنبه، ۴ مرداد ماه ۱۳۹۳ برابر با ۲۶-۰۷-۲۰۱۴
--

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر