۱۳۹۴ تیر ۱۸, پنجشنبه

بیانیه 125

کشته شدن کارگر در حین کار، جنایت دولت و کارفرما علیه کارگران است!!!


فقدان ایمنی در  محیط کار و حرص و آز سرمایه باز هم قربانی گرفت.

در انفجار صبح روز پنجشنبه 18 /4/139که در ذوب آهن اصفهان رخ داد ۶ نفر زخمی و ۳ نفر کشته شدندکه به دلیل  سوختگی شدید حال سه تن از مصدومین وخیم گزارش شده. لازم به ذکر است که این اولین مورد از این دست از حوادث محیط کار نیست و تا زمانیکه سیستم سرمایه جهل و جنایت اسلامی بر سر کار است آخرین مورد نیز نخواهد بود.
دو سال پیش نیز به دلیل وجود ابزار الات جنکی در قراضه های آهنی  و در اثر انفجار دو کارگر کارخانه ذوب آهن اصفهان جان باختند.
در حالیکه فقدان ایمنی در محیط کار/ساعات کار طولانی و خستگی مفرط  و عدم آموزش موارد ایمنی به کارگران از عوامل اصلی حوادث محیط کار میباشد  سرپرست ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت ذوب آهن اصفهان منکراین موارد شده و اظهار داشته که حادثه در حال به وقوع پیوست که تمام نکات ایمنی رعایت شده بود.
حادثه محیط کار جرم جنایی کارفرماست و باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

سیستم سرمایه داری رزیم اسلامی که پایه و اساس آن  بر استثمار کارگران و بردن سود هرچه بیشتر از قبل کار آنها مبتنی است وجان انسان
)کارگر( برایش هیچ بهایی ندارد فقط و فقط به پایین آوردن هزینه تولید و خدمات برای بردن سود هر چه بیشتر  می اندیشد
اما چاره ما کارگران چیست آیا باید به نشینیم و هر روز نظاره گر مرگ و درماندگی هم طبقه ایهای خود باشیم  بدون شک چنین نیست  .اگر به تجارب مبارزه طبقه گارگر در اقصا نقاط جهان بنگریم خواهیم دید که در هر جا که کارگران متشکل بوده اند با رزمندگی و مبارزه هزینه رعایت نکات ایمنی و  سلامت محیط کار را به کارفرما تحمیل نموده اند.بدون شک رزیم سرمایه داری اسلامی نیز از این قاعده مثتثنا نیست.
ما ضمن عرص تسلیت و ابراز همدری با  خانواده و بازمانده گان دوستان کارگر جانباخته مان  برای کارکران مصدوم و زخمی در این حادثه آرزوی سلامتی و بهروزی داریم .اگرمی خواهیم بار دیگر شاهد مرگ و مصدومیت هم طبقه ایهای خود نباشیم چاره ای جز متشکل شدن نداریم.

چاره ما کارگران وحدت و تشکیلات است.

ما ضمن محکوم کردن عدم مسئولیت پذیری دولت و کارفرما در کشته شدن کارگران  از تمامی کارگران ، معلمان ، پرستاران و جوانان می خواهیم ، در تشکل های صنفی و سیاسی طبقاتی خود مانند اتحادیه ها ، سندیکا ها ، کانون های صنفی ، کمیته ها و هسته ها متشکل شوید و به سمت ایجاد تشکل های سراسری هم چون فدراسیون ، کنفدراسیون و  حزب انقلابی طبقه کارگر گام بر دارید.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
19/4/1394


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر