۱۳۹۳ بهمن ۹, پنجشنبه

آزار و شکنجه زندانیان سیاسی و قانون شکنی تا کی?

با سکوت رسانه های به اصطلاح مستقل و آزاد و در دولت اعتدال مدعی آزادی زندانیان سیاسی از سرنوشت بهنام ابراهیم زاده ، ارژنگ داودی و افشین بایمانی خبری در دست نیست، از روز چهار شنبه گذشته بهنام ابراهیم زاده از بند دارالقران معروف به دارالشیطان  به جای نا معلومی منتقل شده که تا کنون از وضعیت و سرنوشت وی خبری در دست نیست ، و همچنین افشین بایمانی و ارژنگ داودی به بند اطلاعات معروف به بند سپاه رجایی شعر منتقل و تا کنون از وضعیت آنها نیز خبری کسب نشده است ، قابل توجه است که ارژنگ داودی که بر اثر شکنجه ها و غیر استاندارد بودن زندانها دچار دهها بیماری خطرناک از جمله ناراحتی قلبی پیش رفته و ... است که زندگی او در خطر جدی است ، تمامی این کارهای غیر قانونی و ضد انسانی توسط وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه انجام می گیرد.
ما توجه تمامی نهاد های مدافع حقوق انسانی به نقض آشکار قوانین جاری خود حکومت ، توسط خودش جلب کرده و خواهان آن هستیم که این حکومت را مورد فشار و باز خواست قرار دهند.
1- از دیرباز در جمهوری اسلامی در نقض ماده 22 آیین نامه سازمان زندانها در منع و تاکید عدم دخالت دیگر نیروها مخصوصا" اطلاعات در کار سازمان زندان و اداره زندانها،  وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه بطور قانون شکنانه و خودسرانه به پرونده سازی ، آزار و اذیت زندانیان و اعمال شکنجه بعد از حکم قطعی و محاکمه مجدد زندانیان مشغول است مانند :
الف - پرونده سازی مجدد علیه زندانیان ، بردن دوباره زندانیان به بازداشتگاههای اختصاصی ، بازجوی های مجدد ، شکنجه های روحی و جسمی در سلول های انفرادی با چشم بند و محاکمه دوباره زندانیان (مانند سه نفر یاد شده در بالا)،
ب - نقض ماده مربوط به تفکیک جرائم  و تبعید غیر فانونی و انتقال زندانیان سیاسی به بند های عادی مانند همه زندان های ایران غیر از دو نمونه رجایی شهر و 350 اوین و به تازه گیها ارومیه ، انحلال بند های سیاسی مانند 350 اوین و انتقال زندانیان سیاسی به میان زندانیان عادی و اعدامی  خطرناک و زندانیان مبتلا به ایدز، هپاتیت و قانقارا.
ج- محرومیت زندانیان سیاسی از تمامی حقوق قانونی مانند مرخصی، ملاقات حضوری ،تلفن ، هوا خوری ، تغذیه ، درمان و بهداشت ، مخصوصا" مرخصی برای افرادی که بستگان خود را از دست داده اند مانند شاهرخ زمانی که به تازگی مادرش فوت کرده، علی رغم موافقت رئیس زندان با مرخصی وی، از طرف اطلاعات ممانعت به عمل آمده است.
د - ممانعت در اجرایی شدن قوانینی  مانند کار در بیرون و داخل زندان ، عف های موردی و عمومی ، آزادی  های مشروط و ...  بطور نمونه محمد نظری با اینکه 21 سال است در زندان میباشد و علی رغم موافقت دادستان کل و رئیس زندان و دادگاه صادر کننده حکم با آزادی مشروط وی، اما با مخالفت  اداره ضد بشری و ضد انسانی اطلاعات از آزادی و استفاده او از حقوق قانونی زندانی جلو گیری می شود.
با توجه به موارد بیان شده بصورت نمونه از تمامی نهاد های قانونی ، مدافع حقوق بشری و حقوق انسان ها و نهاد های و انسانهای  مبارز و آزادی خواه، می خواهیم رسیدگی  کرده دست به اقدامات عملی بزنند.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی


9/11/1393

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر