۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۱, چهارشنبه

برگزاری با‌شکوه مراسم روز جهانی کارگر در زندان گوهردشت کرج


برگزاری با‌شکوه مراسم روز جهانی کارگر در زندان گوهردشت کرج
بنا به گزارش رسیده به کمیته‌ی حمایت از شاهرخ زمانی، پیش از ظهر امروز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲، مراسمی با حضور نزدیک به ۸۰ زندانی در گرامیداشت روز جهانی کارگر در سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج برگزار شد. این مراسم که از ساعت ۹:۱۵ دقیقه‌ی صبح آغاز و تا ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه‌ی پیش از ظهر ادامه داشت با خواندن مقالات، سرودها و اشعار مختلفی از طرف زندانیان هم‌راه بود.
در ابتدای مراسم سه مقاله با مضامین «مبارزات طبقه‌ی کارگر در وضعیت کنونی سرمایه‌داری»، «وضعیت کارگران و طبقه‌ی کارگر» و «شهدای طبقه‌ی کارگر» از طرف زندانیان قرائت شد. در ادامه نیز مقاله‌ای برای معرفی تاریخچه‌ی روز جهانی کارگر و مبارزات صورت گرفته در این روز خوانده شد. سپس خالد حردانی، نامه‌ی بسیار زیبایی را که از زبان پدرش، کارگر کارخانه‌ی فولاد اهواز، خطاب به طبقه‌ی کارگر نوشته بود خواند و پس از او نیز رسول بداغی فعال صنفی معلمان و زندانی سیاسی مقاله‌ای در رابطه با وضعیت معلمان قرائت کرد.
در ادامه زندانیان با هم‌خوانی دو سرود انقلابی، یاد مبارزان و شهدای طبقه‌ی کارگر را گرامی داشتند. سپس شاهرخ زمانی، فعال کارگری دربند، سرود «به پیش، به سوی سوسیالیزم» را خواند.
پس از اجرای این سروده‌ها یکی از زندانیان مقاله‌ای در رابطه با تاریخچه‌ی جنبش کارگری در ایران قرائت کرد. این مقاله تاکید داشت که تنها راه نجات کارگران، وحدت و تشکیلات است. در ادامه نیز یکی از اعضای در بند پ.ک.ک. مقاله‌ای را در رابطه با شهدای سوسیالیست خواند.
هم‌چنین زندانیان دو پلاکارد را برای این مراسم تهیه کرده بودند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «کارگران جهان متحد شوید!» و «کارگران جز زنجیر‌های اسارتشان چیزی برای از دست دادن ندارند!» هم‌چنین تصویری نیز از سوی زندانیان تهیه شده بود که روی آن دو کارگر که یکی مشعل (نماد آگاهی) و دیگری چکش (نماد ادامه‌ی مبارزه) در دست داشتند طراحی شده بود.
در پایان نیز شعر زیبای پریا کهندل، دختر زندانی سیاسی صالح کهندل که در اسفند ماه سال گذشته برای پدرش سروده بود خوانده شد.
در طی این مراسم یاد شهدای آرمان طبقه‌ی کارگر از جمله خسرو روزبه، همایون کتیرایی، بیژن جزنی و موسی خیابانی گرامی داشته شد.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
2/2/1392

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر